Твір на тему: «Грішми треба управляти, а не служити їм»


Рейтинг твору 4 на основі 2 голосів


Мені здається, що думка про те, що грішми треба керувати, а не служити їм, є слушною. Адже, якщо замислитися, то гроші — це тільки засіб для задоволення своїх потреб в одязі, їжі, комфорті, тощо. Отож, грошима треба керувати, слідкувати за тим, щоб їх на все вистачало, не витрачати їх на пусті дрібниці, а головне заробляти їх у достатній кількості. Робити останнє в сучасних умовах, на жаль, досить складно.

У нашому житті можна побачити яскраві приклади того, як людина, яка накопичила багато грошей або займається їхнім накопиченням і не може думати ні про що інше, поступово втрачає владу над собою і потрапляє під владу грошей. В очах такої людини гроші набирають неабиякої ваги, і людина починає служити їм. І це, на мій погляд, дуже погано. Адже у таких людей виникає ілюзія того, що гроші панують над усім. Та життя доводить, що є багато речей, яких неможливо купити за гроші. Це й здоров’я, і кохання, і щастя, і багато чого іншого. Гроші можуть дати людині тільки замінник, ілюзію цих почуттів і стану.

Прикладів негативного впливу грошей на людину дуже багато у світовій та українській літературі. Ілюстрацією до цього може стати історія героя повісті відомого французького письменника О. де Бальзака «Гобсек». Не менш яскравим прикладом того, як людина замість того, щоб керувати грошима, починає їм служити, є п’єса «Хазяїн» І. Карпенка-Карого. Хоча головний герой цієї п’єси й був гарним господарем, вмів працювати і не цурався будь-якої роботи, але з часом настільки полюбив гроші, що навіть заради порятунку свого життя не бажав з ними розлучитися. Для цієї людини гроші були дорожчі за життя.

У сучасному світі існує багато прикладів, коли люди заробляють великі гроші. Вдало керуючи своїми капіталами, вони створюють великі імперії, але при цьому не тільки надають можливість заробляти іншим, а й займаються благодійною діяльністю, перераховуючи частину своїх прибутків на добрі справи. Про таких людей з впевненістю можна сказати, що вони управляють грішми, а не гроші керують ними.