Твір на тему: «Дух Іспанії у поезії Федеріко Гарсіа Лорки»


Рейтинг твору 4 на основі 6 голосів

Відомий іспанський поет Федеріко Гарсіа Лорка — талановитий митець, поет серцем і душею. У його творчості добре відчувається дух Іспанії, любов до рідного краю, любов до жінки, циганська романтика:

«Море хмуриться прибоєм,

блякнуть злякані маслини,

квилять флейти темноти,

бамка гонг гірського снігу».

Модернізм поетичних творів Лорки відрізняється гармонійним поєднанням фольклору і міфології. Фольклор забезпечує його віршам близькість до народної творчості і милозвучність, а міфологія додає неповторної образності. Яскравим прикладом поетичної творчості митця може служити вірш «Про царівну Місяцівну»:

«Прийшла в кузню Місяцівна

в серпанковім покривалі,

хлопчик дивиться на неї —

краса очі пориває».

В основі поетичної творчості Лорки лежать балади і народні пісні. Образи міфологічної героїні, звабливої і вродливої циганки, місяця і ночі — найбільш часто вживані образи у його віршах. Не менш характерний для поезій Лорки лагідний і тихий плин, який гармонійно поєднується з гарячим південним темпераментом автора. Все це надає його віршам метафоричності, несподіваної образності і експресії. Наприклад, звичайний місяць набуває несподіваного образу у вірші «Милоданка і вітер»:

«Вибубнює Милоданка

на місяці-тамбурині...»

Найулюбленішими мотивами Ф. Г. Лорки, що визначали його поетичний світ, були кохання та смерть, майже завжди невіддільні один від одного. Найчастіше фатальні дії у віршах митця відбувалися на тлі реального життя тогочасного іспанського суспільства. Звичайно, не обходився Лорка і без традиційних іспанських атрибутів — плаща, шпаги, гітари, тощо.

Наприклад, неповторним духом рідної для поета Іспанії сповнений його вірш «Гітара». Плач гітари нагадує автору пташку, яка прощається з життям перед загрозою зміїного укусу. Цей вірш увійшов до поетичної збірки «Вірші про канте хондо» де «канте хондо» - це «глибинний спів» - така собі особлива манера виконання пісень під гітару, яка відзначається великою напруженістю та емоційністю.

Видатного і талановитого іспанського поета-модерніста Федеріко Гарсіа Лорка спіткала трагічна доля. Під час Другої світової війни він був розстріляний фашистськими окупантами неподалік іспанського міста Гранада. Але його творчість коричнева чума не знищила, адже вона вічна: нею будуть насолоджуватися ще багато поколінь наших нащадків.