Твір на тему: «Чи змінюються загальнолюдські цінності з впливом часу?»


Рейтинг твору 4 на основі 5 голосів

Загальнолюдські цінності є запорукою розвитку будь-якого суспільства. На мій погляд, основними загальнолюдськими цінностями є доброта і гуманізм, працелюбність і чесність, повага до людей взагалі і зокрема до батьків, милосердя і чуйність, доброзичливість і дисциплінованість, національна гідність і совісність, справедливість і скромність, почуття патріотизму й інтелігентність, інтернаціоналізм, правова та екологічна культура. При цьому провідні моральні якості людини формуються і повинні формуватися з раннього віку — спочатку батьками, а потім в дитячому садочку, школі, виші, трудовому колективі тощо.

У свій час видатний український педагог В. Сухомлинський склав своєрідну програму морального росту людини, яка й сьогодні залишається актуальною, особливо для нас, школярів. Він зазначив у цій програмі, що усі ми живемо серед людей, тому не слід забувати, що кожний наш вчинок, кожне наше бажання позначається на оточуючих нас людях. Треба завжди вміти розділяти те, що нам хочеться і що ми можемо робити. Не слід забувати перевіряти свої вчинки, запитуючи самого себе: чи не робимо ми незручностей і зла іншим людям? І робити все треба так, щоб людям, які нас оточують, було тільки добре.

Не менш важливо пам’ятати, що ми у своєму житті користуємося благами, які створили інші люди. Ці люди дали нам щастя життя, дитинства і юності, і за це треба відплачувати їм добром. Треба мати на увазі, що усі життєві блага створюються працею і чесно жити без праці просто неможливо. Недарма в народі кажуть: «Хто не працює, той не їсть». Ми повинні назавжди запам’ятати цю заповідь і знати, що особливо для нас першою працею є наше навчання.

Щоб виховувати у собі якості у відповідності з загальнолюдськими цінностями, треба бути чуйним і добрим до людей, допомагати беззахисним і слабким, допомагати товаришам у біді і не завдавати прикрості іншим. Обов’язково треба поважати батьків, адже вони дали нам життя, вони нас виховують, вони щиро хочуть, щоб ми стали чесними громадянами, людьми з чистою душею і добрим серцем.

Не слід залишатися байдужим до зла, треба боротися проти обману і несправедливості, бути непримиренним до тих, хто обкрадає суспільство, завдає лиха іншим людям і прагне жити за чужий рахунок.

Якщо кожен з нас у своєму житті буде слідувати цим правилам, то світ обов’язково зміниться на краще, а ось загальнолюдські цінності залишаться незмінними назавжди. Якщо проблеми виховання залишаться основною турботою в житті кожної людини і спільноти в цілому, ми ніколи не забудемо ті цінності, які успадкували від минулих поколінь наших співвітчизників, і без зміни передамо їх наступним поколінням.