Твір на тему: «Чи потрібні загальнолюдські цінності людини?»


Рейтинг твору 3.9 на основі 70 голосів

«Не навколо творців нового шуму – навколо творців нових цінностей обертається світ!»

Ніцше

В наш час дуже мало уваги приділяється загальнолюдським цінностям, багато людей не мають життєвих орієнтирів, не дотримуються норм та правил поведінки, хіба що розмежовують дії і вчинки на погані і хороші, злі та добрі.

Навколишній світ став набагато жорстокішим, і сьогодні більшого значення надається матеріальному стану людини, ніж її внутрішньому світу і її сутності. Одвічні людські цінності поступово втрачають свою значимість, а на перший план висовується товщина гаманця і достаток.

Хоча й вважається, що не в грошах щастя, але я вважаю, що це все-таки одна з його головних опор. Як би там не було, але випадки, коли людина, яка не має засобів до існування, відчуває себе щасливою, дуже і дуже рідкі. На жаль, людина – слабка істота, їй завжди чогось не хватає, в душі вона завжди про щось жалкує. Потреба в матеріальних благах завжди висока, а відсутність коштів стимулює нас до їх придбання. На мій погляд, однією з людських цінностей є саме конкретне прагнення до задоволення своїх бажань. Тобто, на мою думку, духовне і матеріальне багатство знаходяться у постійній взаємодії і за своєю суттю постійно між собою переплітаються.

Якщо казати про щастя, то як його можна розуміти? Навряд чи хтось може дати точне формулювання цьому слову, адже для кожної людини щастя полягає у чомусь своєму, у чомусь, найбільш близькому, у чомусь, що найбільшою мірою задовольняє її основним потребам. А щоб людина відчувала, що існують і інші цінності і поряд з добробутом є і такі ідеали, як краса, істина, порядність тощо, потрібні виключно гучні, наполегливі, особливі заклики, що будуть чутні кожен день. Бо душевна убогість наших сучасників не дає виникнути пошані до загальнолюдських цінностей, вбиває позитивні інстинкти і робить несприятливими до проблем оточуючих.

Здається, що сучасний світ летить у якусь прірву – знищується природа і погіршується екологія. Зверніть уваги, скільки сьогодні людей страждає від депресій і стресів. Подивіться, скільки навколо нещасних, приречених, порожніх очей. Матеріальний добробут людей зростає, але він не робить їх щасливими.

Вдосконалюється техніка, розвивається наука, а життя людей чомусь перетворюється на нудну, сіру, нецікаву суєту. Чому так відбувається? Сучасному світу потрібні нові масштабні дуки, нові ідеї. Адже тільки це дозволить змінити світ на краще, тільки це дасть людству шанс вижити. А без загальнолюдських цінностей подібне відродження просто неможливе. Безперечно, роль матеріальних цінностей достатньо важлива, але вона стоїть набагато далі душевних і моральних цінностей. Жити і нічого не відчувати, жити і не помічати краси навколишнього світу, не поважати тих знань, що досталися нам від наших предків, жити і не цінувати того, що маємо – це не повноцінне життя, а тільки жалюгідна його подоба.

Гроші в нашому світі вирішують багато чого, але вони ніколи не здійснять і не вирішать головного: за них неможливо купити здоров’я чи любов, гроші не пробудять почуття. І поки буде існувати прагнення до загальнолюдських цінностей, спрага кожного з нас влаштувати життя по самостійно продуманим переконанням і поняттям, доки й буде жити світ. Жити так, як це буде єдино правильним і вірним.