Твір на тему: «Чи потрібні нам давні звичаї?»


Рейтинг твору 3.69 на основі 77 голосів

Кожна країна має свою неповторну культуру. Звичаї є її невід’ємною складовою. Без звичаїв і традицій важко уявити наше буденне життя. Багато з того надбання, що залишилося до наших днів, має дуже глибоке коріння.

Українська культура формувалася протягом багатьох століть. Вона пройшла разом із нашим народом безліч випробувань. Влада часто намагалася викорінити українську культурну спадщину, але люди так просто не здавалися. Вони через віки проносили давні звичаї, традиції, обряди. Деякі з них набували нових форм, трансформувалися, зазнавали змін, пристосовувалися до сучасних реалій. Але їхнє значення залишалося незмінним. Саме збереження давніх звичаїв дозволило Україні не загубитися серед розмаїття світових культур. Український народ зміг не втратити власну ідентичність. Ми заявили, що ми існуємо, а наша культура може позмагатися в багатогранності та багатстві з культурами інших країн.

Але сьогодні я часто чую, як мої однолітки кажуть, що звичаї давнини шанувати не потрібно. Мовляв, у двадцять першому столітті вони не мають великого значення. Сучасна молодь радо запозичує традиції іноземних держав, святкує їхні свята, які є чужими для українців. Молоді люди прагнуть стати частиною світової культури, втрачаючи власну індивідуальність. Вони вимагають гарного до себе ставлення, але їхні вчинки не заслуговують поваги. Такі особистості готові відмовитися від надбань давнини на користь швидкоплинних тенденцій сьогодення.

Але популярні течії дуже швидко зникають, а звичаї, які наш народ зміг зберегти, залишаються. Нашим завданням є берегти та передавати звичаї давнини наступним поколінням. Це зробити досить легко. Достатньо просто самому їх дотримуватись. Можна відсвяткувати своє весілля в українському народному стилі, співати народних пісень. Відродити українську культуру не так важко. Достатньо просто не відмовлятися від неї.

Отже, ми повинні шанувати свою культуру, щоб інші народи теж могли шанувати нас. Українці мають поставити собі за мету відродження давніх звичаїв та традицій. Нам не потрібно запозичувати чужі звичаї, красти елементи інших культур. Це допоможе нам зберегти свою самосвідомість та самобутність. Світ має розуміти, що Україна — це окрема, незалежна держава. Але країна не може бути сильною, не маючи власної культури. Тому завжди потрібно пам’ятати про ті звичаї та традиції, які залишилися нам із давнини.