Твір на тему: «Чарівна сила кохання в романі Осипа Назарука «Роксоляна»


Рейтинг твору 4 на основі 3 голосів

Любов — одне з найвеличніших почуттів. В історії існує багато прикладів, які доводять, що інколи саме любов керує країнами, через неї розгортаються війни, підписуються мирні угоди. Одним із таких прикладів є й історія української дівчини Насті Лісовської, якій, звичайній полонянці, вдалося підкорити володаря Османської імперії. Цю історію розповів у своєму романі «Роксоляна» О. Назарук.

Трагічна доля дочки священика з українського містечка Рогатин, яка ще молодою закинула дівчину далеко від рідної землі. Після набігу турецького війська Настя опинилася в полоні і через деякий час потрапила до гарему Сулеймана Пишного, тогочасного османського султана.

З часом султан звернув увагу на миловидну українську дівчину. Вона і дійсно була дуже гарною. Але не тільки дівоча краса привернула увагу султана, але й її сміливість, розум та освіченість. Та й сама Настя зробила усе можливе, щоб сподобатися Сулейману і щоб потім отримати на нього вплив. Так воно і сталося, адже султан був готовий поступитися своєю репутацією заради кохання до чарівної іноземки. Настя навіть не була мусульманкою, але Сулейман настільки сильно був вражений її дивовижною красою, що був готовий піти на будь-які, найсміливіші вчинки.

Поряд з Настею султан почував себе на диво комфортно і добре. Вона вражала його своєю відданістю і розумом. Султанові дівчина нагадувала його матір, бо вона була єдиною, хто не боявся могутнього можновладця. Настя могла не тільки давати йому поради, а й критикувати його вчинки. Дівчина дуже цінувалася Сулейманом, адже з приводу будь-яких подій вона мала альтернативну думку, що давало султанові можливість обирати рішення з декількох варіантів.

Але не слід стверджувати, що Настя тільки брала любов Сулеймана, нічого не віддаючи йому. Було багато перешкод і перепон, які їй потрібно було подолати на шляху до свого кохання. Бажання стати дружиною могутнього султана змусило Настю проти своєї волі змінити віру і взяти собі мусульманське ім’я. Народивши першого сина, вона назвала його турецьким ім’ям і потім робила усе, щоб її перший син став спадкоємцем османського престолу.

Життя Насті-Роксоляни ще раз доводить нам, що любов дійсно має безмежну силу. Завдяки коханню люди здатні йти на сміливі вчинки, долати власну гординю і робити багато іншого, незвичайного. На прикладі кохання Сулеймана й Роксоляни ми побачили, що кохання може допомогти подолати дуже багато заради того, щоб закохані опинилися разом і відчували себе щасливими людьми. Прекрасний приклад Роксоляни надихає, змушує вірити у краще і служить ще одним нагадуванням того, наскільки важлива у житті кожної людини чарівна сила кохання.