Твір на тему: «Болючі проблеми сучасності у п’єсі Олексія Коломійця «Дикий Ангел»


Рейтинг твору 5 на основі 1 голосів

У своїй п’єсі «Дикий Ангел» відомий український письменник і драматург Олексій Коломієць намагався розкрити головні проблеми сучасності, а в якості прикладу вирішення цих проблем узяв родину з незвичним прізвищем Ангел. Голова родини Платон Ангел усе своє життя невтомно працював. Навіть вийшовши на пенсію, він не уявляв собі життя без праці. Щоб допомогти своїй родині і не бути не від кого залежним, Платон влаштувався приймальником хліба у магазин. Він мріяв, що і його діти будуть вважати працю необхідною і важливою частиною життя, тому з малих років привчав їх до роботи. З двох років він брав їх с собою у майстерню.

Щоб не боятися за те, що власні діти потім не зможуть себе прогодувати, щоб не соромитися свого життя, Платон Ангел мріяв «жити як слід». Тому і намагався своїх дітей завантажити роботою, вчив їх, щоб вони цінували кожну зароблену копійку. Але ні Павлик, ні Таня, ні Федір не були задоволені життям, яке влаштував для них батько. Бо зароблені гроші вони повинні булі віддавати батькові, і собі не могли залишити ні копійки. А ось Платон вірив, що саме таке виховання змусить його дітей ще краще і ще більше працювати.

Та спочатку склалося все не так, як мріяв про це старший Ангел. Він вигнав з батьківського дому Павлика, який одружився без дозволу. Незрозуміла ситуація була і у Федора, який кохав заміжню жінку. Але батько все одно любив своїх дітей і намагався їм допомогти. Він жалкував за Павликом, дуже хотів, щоб і Федір врешті-решт вирішив свої проблеми. Для цього він навіть запросив до себе Маляра і його дружину, яку кохав Федір. Віх хотів з’ясувати, чи й справді його син любив цю жінку, і якщо це дійсно так, то розставити разом усі крапки над «і».

Пройшло багато часу, доки уся родина Ангелів зібралася разом. За одним столом опинилися і Петро, який до цього майже не бував дома, бо багато працював, і Федір з коханою жінкою, вже майже дружиною, і Павлик, який повернувся з Півночі і всі зароблені гроші віддав батькові, і Тетяна, яка збиралася виходити заміж за художника Вілю. Врешті-решт Платон Ангел був щасливим, адже його мрія про дружну родину, в якій є любов і порозуміння, здійснилася.

У сучасному житті є багато проблем, які хвилюють наших друзів, батьків, нас самих. І вирішувати їх треба разом, як робили це у родині Ангелів. А дорослим треба брати приклад з голови цієї родини, справжнього чоловіка, який дбав не лише про себе, а й про інтереси держави, який вчив своїх дітей любити працю, бути чесними і справедливими. Платон Ангел був справжнім батьком, про якого діти могли сказати:

«І навчала стиха мати: —

А як жити, скаже тато».