Твір на тему: «Без родини нема щастя для людини»


Рейтинг твору 4 на основі 40 голосів


Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути щасливими
А. Лінкольн

Кожна людина має право на щастя. Але чомусь одні живуть дійсно щасливо, а інших щастя вперто оминає. Та що ж таке щастя взагалі і як його знайти? Відповідей на ці запитання багато, але врешті-решт кожен з’ясовує це сам для себе.

Кажуть, що щасливим не народжуються, щасливими стають. І найважливішу роль у цьому, на мою думку, відіграє сім’я. Це дійсно так, адже це підтверджують багато прислів’їв, серед яких і такі відомі, як «Сім’я — не церква, а люди — не ангели, усяко буває», «Сім’я без Бога убога», «В сім’ї наймолодше — найсолодше», «Де в сім’ї лад, там без вад», «Без сім’ї нема щастя на землі», «З родини йде життя людини» та багато інших.

Для українців сім’я — це святе, невичерпне джерело батьківської наснаги і любові. Кожна родина прагне докласти якомога більше зусиль заради того, щоб не всох родовід, адже «Без роду нема народу». Українці завжди пам’ятали: «Забудеш свій рід — усохне твій корінь». Щоб родинне життя було щасливим, необхідні деякі умови, серед яких одне з найголовніших кохання: «То не сім’я без любові», і діти: «Одна дитина — не дитина, дві дитини — пів дитини, троє дітей — ціла дитина», «То не родина, де не бігає дитина».

Значення сім’ї і важливість серйозного ставлення до неї в суспільстві важко переоцінити. Адже від стану охорони родини, материнства та дитинства великою мірою залежить не лише благополуччя окремих сімей, а й міць народу, сила країни. Найважливішою запорукою процвітання нації є духовне і моральне здоров’я сім’ї, зокрема кожного її члена.

Особисто я уявляю свою майбутню родину в оточенні великої кількості друзів, з якими ми будемо влаштовувати сімейні свята, відпочивати біля моря, ходити в походи. Я планую стати лікарем, а ось хто буде моїм чоловіком, я, звичайно ж, не знаю. Знаю тільки те, що це буде людина, яка повністю поділяє мої погляди і смаки. Я сподіваюся, що мій чоловік не буде мати шкідливих звичок, а тому, незважаючи на проблеми з екологією, діти у нас будуть здоровими. Я хочу, щоб у нас була затишна і комфортна оселя, в якій нам було б приємно проводити час. Тут доречною може бути китайська приказка: «За гроші придбаєш дім, та не сімейне вогнище».

А ще мені хочеться, щоб минуло мене нещастя жити в зневаженій, зневіреній сім’ї. Адже така родина — то даремно згаяний час і втрачене майбутнє. Для мене родина — це святий вузол, яким скріплюються люди, що кохають один одного, це осередок життя, який плекає найвищу для людей цінність — дітей, це можливість повторити себе у своїх нащадках. Всі ми смертні, і лише наш рід та сім’я безсмертні. Саме про таку родину я мрію і щиро вірю, що моя мрія здійсниться.