Твір на тему: «Ахілл і Одіссей як уособлення мужності і відваги» за «Іліадою» та «Одіссеєю» Гомера


Рейтинг твору 4.06 на основі 32 голосів

Найвідоміші поеми Гомера «Одіссея» та «Іліада» були написані наприкінці VIII — на початку VII століття до нашої ери. У цих творах відбивається світогляд автора, його думки про місце людини у суспільстві і природі, про ідеал її поведінки. Головні герої цих неперевершених поетичних творів — царі та вожді, які виділяються своєю силою і хоробрістю. Гомер ставиться до них з пошаною тому, що вони були спроможні прийняти на себе найбільш сильні удари супротивника і відстояти інтереси свого народу.

У поемі Гомера «Іліада» зображено багато видатних воїнів тих часів, але головну роль у творі відіграє образ Ахілла. Хоча він і наймолодший герой поеми, але вже найсильніший. Йому притаманні такі риси, як відвага, хоробрість і почуття обов’язку. Крім того, Ахілл відрізняється бурхливим темпераментом і бажанням відстоювати справедливість. Він гідна людина, яка понад усе цінує честь. Ні автор поеми, ні товариші Ахілла по зброї не звинувачують його у зраді, бо його вчинки сприймаються як захист власної гідності.

Після закінчення війни воїни повертаються додому, та за волею богів лише деякі щасливо закінчують цей військовий похід. Найдовший шлях додому чекав хитромудрого Одіссея — головного героя ще одної неперевершеної поеми Гомера «Одіссея», який повертався на Батьківщину після закінчення війни десять років.

В «Одіссеї» автор розповідає про повернення «Одіссея» на рідну землю — острів Ітака. За думкою поета, героїзм головного героя поеми полягає в тому, що його ніщо не зупиняє в досягненні мрії «побачити хоч дим із рідного краю», і в тому, що Одіссей попри все залишається вірним своїй Батьківщині.

Одіссей хоч і мужній воїн, але частіше для перемоги він використовує різноманітні хитрощі. Саме вони допомагають йому перемогти сирен, Цирцею і Поліфема. Але хитрість була природною рисою Одіссея, а ось завзятість, витривалість і мужність він набув у тяжких і довгих мандрах, які загартували його душу і тіло. Усіх, з ким зустрічався герой поеми упродовж Троянської війни, а потім і за довгі роки подорожі додому, підкоряли його хоробрість, мужність, розсудливість і розум.

Мандри Одіссея в однойменній поемі Гомера уособлюють довгий шлях людського життя. Тут же — одвічна народна мудрість, яка викладена мовою казки, мовою, зрозумілою всім людям всіх часів. Мабуть, саме тому всі, хто знайомиться з поемами Гомера «Іліада» та «Одіссея», назавжди запам’ятовують героїв цих творів, в образах яких втілені найкращі людські риси — мужність, відвага, гідність і розум.