Стислий переказ твору «Як варити і їсти суп з дикої качки» Остап Вишня


Рейтинг скороченого переказу 4 на основі 18 голосів

Людство знає такого видатного орнітолога Мензбіра (видатний науковець). Він довгий час спостерігав за дикими качками, проводив найрізноманітніші досліди, і виявив просто фантастичний факт! Дикі качки водяться не тільки на базарах, а ще й по озерцях і тихих-тихих плесах, та по річках нашої прекрасної Батьківщини. Після виявлення цього факту і з’явилися мисливці.

Коли ви їдете на озера (щоб побачити качку), то ви берете із собою такий набір: рушниця (має властивість - стріляти), набої, їжу (!) та всілякі інші мисливські речі, серед яких: консерви, огірки, помідори, хліб, стопку. Стопка потрібна для того, щоб вихлюпувати воду з човна, коли той потече.

Їхати на полювання потрібно командою, чоловік так з п’яти — шести (можна й більше), адже найкраще варити качку гуртом (і впіймати легше, і обскубти).

Дика качка любить плавати тихими вечорами, коли сонце вже сідає за горизонт, а навкруги немає нікого, тобто на самоті.

Є деякі мисливські закони. Найголовніший із них — запізнитися на вечірню зорьку. Це обов’язково! Якщо ви не будете дотримуватися цього закону, вважайте, що ви не мисливець.

Отже, запізнились ви… До озера потрібно підходити тоді, коли качки вже полягали спати, почистили зуби, зробили на ніч зарядку. Біля озерця є очерет або копиця сіна, або якась інша м’яка річ. Ви берете її, обережно стелете, лягаєте на неї. І тут починається кульмінація полювання! Досвідчені мисливці починають розповідати про різні надзвичайні випадки. Всі вони розповідають вигадані факти, але дуже цікаві, настільки цікаві, що можна просидіти до самого ранку. Та буває так, що затримуєтесь ще довше.

Починається ранкова зоря. Качка являється птахом (для тих, хто цього не знав), і вона вміє літати. Тому потрібно її застрелити. А як же це зробити? Просто. Стріляйте в око — влучите точно! Тепер треба обскубти качку.

Де це зробити? У своїй кімнаті чи своєму кабінеті. Вдома вам можуть сказати, що то не качка, а курка. Тоді ви авторитетно заявляєте «що ж то робити, коли такі качки пішли?»

Поїли ви суп (він дуже смачний). Тоді потрібно лягти відпочити. Найкраще це зробити, читаючи якоїсь мисливської пригоди.

    Висновки:
  • жанр — усмішка;
  • найбільший комізм твору — в кінці, коли домашні виявляють обман: замість дикої качки мисливець приніс курку.