Аналіз твору «Тигролови» — Іван Багряний


Рейтинг аналізу твору 4 на основі 4 голосів

«Тигролови» – роман, написаний у 1943-1944 роках Іваном Багряним.

Літературний рід: епос.

Жанр: пригодницький (авантюрний) роман.

Головне: твір описує пригоди в’язня Григорія Многогрішного, якому під час перегону етапу вдалося втікти; переховуючись в сибірських лісах, головний герой знайшов притулок в родині тигроловів.

Ідея: «сміливі завжди мають щастя»; піднесення ідеї людини сміливої, яка здатна залишатися незламною попри будь-які ситуації.

Головні герої: Григорій Многогрішний – головний герой твору, нащадок гетьмана Дем’яна Многогрішного, родина Сірків (батько Денис, Сірчиха та діти Гриць і Наталка), яка заробляла гроші, полюючи в тайзі на тигрів, майор НКВС Медвин – антигерой, який розшукує втікача.

Значення в літературі: роман був представлений в еміграції і одразу ж був перекладений на іноземні мови (англійська та німецька).

Особливості: твір має певні автобіографічні факти, адже сам автор теж був ув’язнений та відправлений на Далекий Схід, звідки теж тікав; так само як головний герой твору, Іван Багряний покинув Батьківщину та назавжди залишився в еміграції.

Чому я маю прочитати цей твір: «Тигролови» – твір, написаний та виданий в еміграції, тому йому не довелося проходити радянську цензуру і він розказує про тяжке життя в’язнів 30-х років, нелегку долю людини з власною думкою.

Додатково: справжнє ім’я автора – Іван Лозов’ягін; у 1944 році автор переїхав у Німеччину, заснував газету «Українські вісті», де друкував заборонену в СРСР літературу.