Презентація "Антон Чехов"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Антон Чехов"
Слайд #1
Антон Павлович Чехов У Вас чудовий талант,- талант, який висуває Вас далеко з кола літераторівнового покоління ( Л.М. Толстой)


Слайд #2
Батько - Павел Єгорович Чехов- купецьта мати - Євгенія Яковлевна Чехова


Слайд #3
Дитячі роки
Анто́н Па́влович Че́хов – народився 29 січня 1860 р. в Таганрозі у купецькій сім'ї.
Спочатку Чехов навчався в грецькій школі в Таганрозі.  Грек, що утримував школу, був надзвичайно жорстоким. Згодом Антон Павлович писав: «В детстве у меня не было детства».


Слайд #4
Юнацькі роки
У 8 років, після двох років навчання у грецьківй школі, Чехов вступає в Таганрозьку гімназію. Гімназія сформувала у Чехова відразу до лицемірства і фальші. Тут формувався його бачення світу, любов до книг, знань і театру. Тут він отримав свій перший літературний псевдонім «Чехонте». Першу драму «Безотцовщина» Антон Чехов написав у 18 років


Слайд #5
Особливу роль у формуванні творчості Чехова зіграв таганрозький театр, заснований у 1827 році. Пізніше в одному зі своїх листів Чехов скаже: «Театр мені давав колись багато хорошого… Раніше для мене не було більшої насолоди як сидіти в театрі …»


Слайд #6
1879-го року він закінчив гімназію в Таганрозі. Того ж року він переїхав до батьків у Москву і вступив на медичний факультет Московського університету.
1884-го року Чехов закінчив курс університету і почав працювати повітовим лікарем у Чікінской лікарні.


Слайд #7
Молодого Чехова вабили літературні інтереси. Разом з братом Миколою Антон Павлович почав співпрацювати в гумористичних журналах таких як «Стрекоза и Будильник ».
Свої твори Антон Павлович підписував псевдонімами Антоша Чехонте, Пацієнт без селезінки…
 


Слайд #8
 1880 року у 10 номері журналу «Стрекоза» виходять його перші друковані твори.
Пише збірки творів «Пестрые рассказы» (1886), «Невинные речи» (1887)


Слайд #9
Ілюстрації до сатиричних мініатюр А.П. Чехова
(«Толстый и тонкий», «Унтер Пришибеев»)


Слайд #10
«Україна дорога і близька моєму серцю. Я люблю її літературу, музику і прекрасну пісню, сповнену чарівної мелодії. Я люблю український народ, який дав світові такого титана, якТарас Шевченко», — писав А. Чехов Агатангелу Кримському.
Батько письменника — Павло Чехов жив у селі Вовча Балка на Харківщині. Його матір'ю була Єфросинія Шемко. Бабуся письменника, в якої він часто гостював, розмовляла українською мовою. Звідси у творах А.Чехова так багато українізмів.


Слайд #11
Україна постала в оповіданнях письменника «Степ», «Щастя», «Печеніг», «У рідному кутку», «На шляху». Знаменита п'єса«Чайка» була задумана А. Чеховим у період його знайомства з актрисою Марією Заньковецькою, яка й стала прототипом головного образу твору Ніни Зарєчної.
В планах письменника було поселитися в Україні. 
Антон Чехов: «У моїх жилах тече українська кров»


Слайд #12
90-і роки були часом розквіту творчості письменника. Один за одним з'являються чудові твори «Іонич», «Агрус», «Людина у футлярі», «Про любов». Чехов показав, як багато закладено в людях прекрасного і доброго і як непомітно і необоротно все це може потонути у багні дрібниць життя.


Слайд #13
У 1899 році в пресі з'явився новий розповідь Чехова - «Дама з собачкою».


Слайд #14
Вісті про величезний успіх своїх п'єс А.П. Чехов отримував в Ялті, куди йому довелося переселитися через різке погіршення здоров'я


Слайд #15
У цей час у Криму, недалеко від Ялти, жив Л.Н. Толстой. Чехов часто відвідував його. Взаємна повага пов'язувало двох стовпів російської літератури. «Чехов – это Пушкин в прозе, - говорил Лев Николаевич. – Вот как в стихах Пушкина каждый может найти отклик на свое личное переживание, такой же отклик каждый может найти в повестях Чехова».


Слайд #16
Частим гостем Антона Павловича був М. Горький, який вважав знайомство з Чеховим
«найціннішим подарунком долі ».


Слайд #17
Навесні 1897 року біля А.П. Чехова почалося різке загострення туберкульозного процесу, давно підточує його здоров'я.
Помер А.П. Чехов 15 липня 1904


Слайд #18


Слайд #19
А. П. Чехов. «Хамелеон» Найменша книга в світі