Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #1

Людина тисячоліття – Іван Котляревcький
Роботу виконала
учениця 9-В класу
Іщенко Інна


Слайд #2
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #2

Походження
Народився 9 вересня 1769 року в Полтаві, в родині дрібного чиновника. Його батько володів невеликою маєтністю: окрім садиби, над Ворсклою ще 60 десятин поля і луків та ділянка лісу. Кріпаків мав усього дві родини. Через невеликі статки мусив служити канцеляристом у міському магістраті.Мати – Параска Леонтіївна – дочка козака Решетилівської сотні.
Дитинство майбутнього письменника проходило в повсякчасних злигоднях. Нерідко доводилося вдовольнятися одним шматком хліба й ходити босим, але жива й весела вдача допомагали йому переносити домашні не-статки. З дитячих років виявилась у нього охота до читання й пильність у заняттях.


Слайд #3
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #3

Освіта та виховання героя
Початкову освіту Іван Котляревський здобув у дяка. Навчання в таких закладах тривало тоді десять-тринадцять років. З 1780 року Котляревський вступив до Полтавської духовної семинарії. Основою викладання тут залишалися традиційні науки – богослов'я, поетика, риторика, філософія. Уже в семинарії Котляревський виявив свій поетичний хист. Останнього класу юнак не закінчив – можливо, через ті ж таки нестатки чи не бажаючи ставати священиком.
Спочатку він служив чиновником у різних полтавських канцеляріях, пізніше був домашнім учителем у поміщицьких родинах на Полтавщині.


Слайд #4
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #4

Діяльність в ім'я народу
“Батьком” нової української літератури вважається Іван Котляревський, який сміливо ввів у літературу народну мову й створив на її основі неперевершені на той час за художніми якостями твори.
Літературний доробок І. П. Котляревського складається з поем "Енеїда", "Пісні на Новий 1805 рік князю Куракіну", а також п'єс "Наталка Полтавка" та "Москаль-чарівник" і перекладу російською мовою "Оди Сафо" − твору давньогрецької поетеси Сапфо.


Слайд #5
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #5

“Енеїда”
«Енеїда»— поема Івана Петровича Котляревського, вперше видана у 1798 році, ставши таким чином першою друкованою книгою, написаною народною українською мовою, від якої зазвичай датується початок становлення і розвиток сучасної української літератури.
Вперше поему видав у 1798 році багатий конотопський поміщик Максим Порупура. Сам котляревський надрукував <<Енеїду >> 1809 року, допрацювавши 3 перші частини і додавши четверту.
Автор української «Енеїди» ставить ряд суспільно важливих для нашого народу проблем:
• соціальної нерівності,
• захисту рідної землі від ворогів,
• громадянського обов'язку, честі сім'ї,
• виховання дітей,
• дружби, кохання та інші.
• Загальна картина суспільства та взаємин у ньому дана поетом в описі пекла і раю.


Слайд #6
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #6

Наталка Полтавка
Наталка Полтавка — п'єса, написана Іваном Петровичем Котляревським у 1819 році. Ця п'єса стала першим твором нової української драматургії. Основне джерело для написання твору — життя українського суспільства, лірично-побутові, обрядові, купальські пісні, балади
Основний конфлікт п'єси зумовлений становою та майновою нерівністю у суспільстві.
Основний мотив твору: розлука дівчини з коханим-бідняком та одруження з осоружним багачем.


Слайд #7
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #7

Висновок
Я вважаю Івана Котляревського людиною тисячоліття, тому що він започаткував нову українську літературу. Котляревський зробив максимум того, що міг зробити у свій час, у своєму культурному середовищі: він увів нелітературну мову в літературу; намалював досконалий духовних портрет українського народу; посіяв у душах сучасників та й нащадків зерна національного відродження.


Слайд #8
Презентація на тему «Людина тисячоліття – Іван Котляревcький» - Слайд #8

Дякую за увагу!!!