Презентація "Тарас Григорович Шевченко"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Тарас Григорович Шевченко"
Слайд #1
Т.Г. Шевченко
Завалкевич Анастасія
Учениця 11-Б


Слайд #2
Світове
значення
творчості


Слайд #3


Слайд #4
Тарас Григорович Шевченко - український поет, письменник (драматург, прозаїк), художник (живописець, гравер), громадський діяч, філософ, політик, фольклорист, етнограф, історик.


Слайд #5
"Завдяки Шевченкові скарби української душі повною річкою влилися в загальний потік людської культури" (Луначарський)
"Тарас Шевченко не має собі рівних у світовій літературі" (Курелла, Німеччина)
"Його геній розрісся, як дерево, простягнувши крону над віками" (Камілар, Румунія)


Слайд #6
"Поки б'ються серця людей, звучатиме і го­лос Шевченка" (Хікмет, Туреччина)
"Він був найбільш народним поетом з усіх великих поетів світу. Поезія Шевченка була явищем єдиним і неповторним. Немає для неї відповідника в світовій літературі" (Якубець, Польща)


Слайд #7
Це лише деякі вислови про Т.Шевченка. Про його внесок у життя українського народу висловлювалися багато українських та російських діячів культури, а саме О.І. Герцен, М.О. Добролюбов, П. Мирний, І. Я. Франко, П.А. Грабовський, О. Гончар.


Слайд #8
Про діяльність Шевченка в національно-визвольному русі можна говорити багато, а слід зазначити, що саме Т.Шевченко своїми творами пробуджував в серцях людей національну свідомість, жагу до боротьби за незалежність України. Поет, який який віддав усі свої сили боротьбі за визволення рідної України від соціального і національного гніту .
Тарас Шевченко автопортрет (1847 год)


Слайд #9
Твори Кобзаря перекладені всіма слов'янськими мовами, а також грузинською, вірменською, казахською, узбецькою, німецькою, англійською французькою, датською, новогрецькою, іспанською, хінді, японською, в'єтнамською, корейською, румунською, італійською, угорською, малайською, бенгальською та багатьма іншими мовами.


Слайд #10
Тараса Шевченка пам`ятають не лише вірні його діти, а у багатьох країнах далеко за межами України. Пам'ятники Великому Кобзареві побудовані не тільки на батьківщині поета, а і в інших країнах, таких як Канада, США, Франція, Румунія. Відкрито музеї та пам'ятники поетові у багатьох містах України й інших державах колишнього СРСР (наприклад, існує Форт Шевченка в Казахстані). 


Слайд #11


Слайд #12
Іменем Шевченка названо школи, підприємства, навчальні й наукові заклади, театри. 


Слайд #13
Вулиця ім. Т.Шевченка в Единбурзі


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20
Безсмертний образ КОБЗАРЯ