Презентація "Олександр Довженко"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Олександр Довженко"
Слайд #1
Олександр Довженко


Слайд #2


Слайд #3
Хата, у якій народився Довженко


Слайд #4


Слайд #5
Трагічна доля митця
Геніальний режисер
Сценарист
Талановитий письменник
Художник
Філософ
Перший поет кіно (американці)
Гомер ХХ століття (греки)


Слайд #6
Сенс життя для митця
Показувати прекрасне в житті
Виховувати інших на позитивних прикладах
Чесність і принциповість


Слайд #7
Характерні риси творчості
Народна романтика
Глибока, яскрава образність
Закоріненість у фольклорні джерела


Слайд #8
Мала Батьківщина О.Довженка


Слайд #9


Слайд #10
Із дружиною Юлією Солнцевою


Слайд #11
Довженко – студент Глухівського педагогічного інституту, 1911 рік.


Слайд #12
Засоби кіномистецтва
детальне роздроблення діалогу.
увага прикута до кольору.
монтаж окремих епізодів і картин, часом не пов'язаних між собою.
переміщення часових і просторових площин.


Слайд #13
Перший серйозний успіх прийшов у 1929 році після виходу на екрани фільму «Звенигора». Багато кінознавців вважали, що тільки у «Звенигорі» здійснилась творча фантазія автора, якій у силу обставин не судилося повторитися. А відродилась вона тільки у 1960-ті роки разом із розвитком поетичного кіно України.


Слайд #14
Наступним фільмом Довженка став «Арсенал» — фільм-поступка перед владою, як вважає більшість кінознавців. 


Слайд #15
Нарешті від липня до листопада 1929 року Довженко знімає свій геніальний твір «Земля», гімн  праці на землі, хліборобству та людині, яка працює на землі, є частиною космічного ритму буття. 


Слайд #16
Довженко з подивом дізнався, що фільм має грандіозний успіх у Європі, у той час як його заборонено в Україні. Після прем'єри у Берліні про Олександра Довженка з'являється 48 статей, у Венеції італійські кінематографісти називають Довженка «Гомером кіно». А ось у Радянському Союзі стрічку реабілітують лише у 1958 році після міжнародного референдуму у Брюсселі, де він увійде до числа 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно.


Слайд #17
Він пропонує керівництву «Українфільму» сценарій про трагедію Умберто Нобіле та Руала Амундсена, але отримує відмову. Щоб мати можливість працювати далі Довженко погоджується «сплатити данину» і знімає фільм про будівництво греблі Дніпрогесу — «Іван» (перший звуковий фільм).


Слайд #18
На замовлення Сталіна Довженко знімає у 1935 році стрічку «Аероград» про нове місто, яке виростає серед тундри, про прекрасне та світле майбутнє чукчів.


Слайд #19
Фільм «Щорс» виходить на екрани 1 травня 1939 року одночасно у Москві та Києві і за перший тиждень його дивиться близько 31-го мільйона глядачів.


Слайд #20
«Україна у вогні» — кіноповість Олександра Довженка, присвячена подіям 2-ї світової війни, долі сільської родини та простих селян. (заборонив Сталін)


Слайд #21
«Мічурін», знятий у 1949-му, звучить як відновлений гімн природі, як спільне бачення вченого і режисера на перетворення землі на величезний сад. Це останній твір, закінчений за життя автора.


Слайд #22
У 1954–1955 режисер закінчує роботу над кіноповістю «Зачарована Десна», розпочату ще 1942 року, де він згадує своє дитинство.


Слайд #23


Слайд #24
Похований Довженко на Ново-Дівичому цвинтарі у Москві. Ховали за державний кошт, оскільки грошей на його рахунку в ощадбанку було тільки 32 рублі. Траурна церемонія відбулася у Будинку літераторів. Співав геніальний співак, друг небіжчика Іван Козловський, грав на скрипці Леонід Коган. З України приїхала делегація, проте не було колишніх друзів, наприклад Бажана. Привезли сніп жита, землю та яблука. Грудочку рідної землі вкинули до могили зі словами «Земля, по якій твої ноги ходили, нині теплом тебе приймає».


Слайд #25


Слайд #26
Вшанування пам’яті
З 1957 року Київська кіностудія носить ім'я Довженка, у 1972-му було затверджено Золоту медаль ім. Довженка «За найкращий військово-патріотичний фільм», у 1960 році створеномузей Довженкау батьківській хаті.


Слайд #27
10 вересня — день народження Олександра Довженка — святкується в Україні як День кіно. В цей же день з 1994 року за указом Президента України вручається державна премія в галузі кінематографа імені О.Довженка.


Слайд #28
Дякую за увагу