Презентація "Індійський танець"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Індійський танець"
Слайд #1
Індійський танець
Підготувала :
Учениця 11-Б класу
ХЗОШ І-ІІІ ступенів №124
Остапенко Анастасія


Слайд #2
Класичний індійський танець
Класичний індійський танець - найдавніший танець у світі. Немає більш досконалого народного танцю, ніж танець індійської народності. Коріння його глибоко релігійні і спрямовані на радість богам.
Теоретична основа була закладена в трактаті Бхарати Муні «Натьяшастра» (IV століття до н. е. - II століття н. е.).


Слайд #3
Традиція приписує танцю божественне походження.Його творцем і першим виконавцем вважають бога Шиву


Слайд #4
Народні танці тісно пов'язані з подіями життєвого циклу, з явищами природи. Народження, весілля, закінчення збору урожаю - ось найважливіші події, що супроводжуються виконанням танців


Слайд #5
Довгий час носіями індійських танців були жерці храмів і бродячі артисти, які переносили різні види танцю з селища в селище, з храму в храм. Танець супроводжував гру на музичних інструментах і співах про життя простих людей і про діяння богів.


Слайд #6
Стилі індійського танцю
Бхарата-натьям
Катхак,
Катхакалі
Маніпурі.


Слайд #7
Бхарата-натьям
Бхарата-натьям
називають найдавнішим класичним танцем, записаним у трактаті про давньоіндійське драматичне мистецтво «Натья Шастра». Назву розшифровують як БХАва (виразність) + РАга (мелодія) + ТАла (ритм) + НАТЬЯМ (танець). Є одним з класичних стилів індійського танцю.Спочатку мав сакральне значення, що підтверджують різні пози бхаратанатьями, висічені на стінах храмів Південної Індії. Виконувався храмовими танцівницями - девадасі, які грали не менш важливу роль, ніж жерці.
Індійська танцівниця, що зображає характерну позу Натарадж


Слайд #8
Статуя Шиви Натараджі в Національному музеї Індії.


Слайд #9
Катхак
Катхак — класичний різновид індійського танцю, який набув популярності в усьому світі.
З'явився як придворний танець, згодом дав основу танцювальному стилю «Гарба». За часів Великих Моголів він зазнав впливу перського танцю: так, замість зігнутих колін, типових для інших класичних танців, «катхак» виконується на витягнутих ногах. Його відрізняють складна робота ніг, обертання і використання абхінаі.


Слайд #10
Катхакалі
 Кахкалі - розповідь-мистецтво, пантомімічний танець-драма. За традицією виконавцями катхакали можуть бути тільки чоловіки і виступи повинні бути груповими. Цей танець, що поєднує в собі пантоміму і драму, бере початок в староіндійських епосах Рамаяна і Махабхарата. Виконують його звичайно хлопчики і парубки; вони ж, гримуючись і переодягаючись, грають і жіночі ролі.


Слайд #11
Маніпурі
Маніпурі — масовий танець, що виконується на честь бога Крішни двічі на рік: у березні та грудні. Танець виконують чоловіки й жінки в колі або півколі. Маніпурі - танець краю Маніпур.
Маніпурі зі сценою з життя Крішни.


Слайд #12
Абетка танцю
У стародавніх індійських трактатах проголошеного 108 Поз Шиви.Названі - Карани


Слайд #13
Мудри (різноманітні позиції пальців)


Слайд #14
Хаста — жести рук


Слайд #15
Індійський танець тісно пов'язаний з проявом емоцій. Майже всі індійські танці виконуються босоніж - традиції, що прийшли з історії, оскільки в храм можна було заходити виключно босоніж.  Індійський танець - це і духовна практика, і система управління власним тілом.Індійський танець - видовище святкове і захоплююче, за яким стоять роки тренувань. На розучування танцювальних рухів йдуть 5-9 років.