Презентація "Швеція з 1945 по 2010 рр"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Швеція з 1945 по 2010 рр"
Слайд #1
Швеція з 1945 по 2010 рр
Виконали: Орлова&Лукашова


Слайд #2
Загальна характеристика
Площа: 450000 кв. км.
Населення: 8850000 чол.
Столиця: Стокгольм
Народи: 90% шведи, 3% фіни, 0,15% саамі (корінне населення Лапландії)
Мови: Шведська, Англійська, Саамі (5 деалектів)
Державна мова: шведська
Релігія: 84% населення-лютеранці
Державний устрій: конституційна монархія
Грошова одиниця: шведська крона
Сусіди: Фінляндія, Норвегія


Слайд #3
Природа Швеції
У рельєфі півночі та заходу країни переважають гори і плоскогір'я, на півдні — горбисті рівнини.
Вздовж кордону з Норвегією простягаються Скандинавські гори, між ними і Ботнічною затокою — плоскогір'я Норланд, південніше — Середньошведська низовина і височина Смоланд. На крайньому півдні — рівнини
п-ова Сконе.
Клімат помірний, перехідний від морського до континентального.
Річки — порожисті; озера (Венерн, Веттерн, Меларен, Сільям та ін.) займають бл. 9 % території країни.
До Швеції належать понад 20 тис. островів (найбільші — Готланд і Еланд).


Слайд #4
Адміністративний устрій
Швеція поділяється на 21 льон: Блекінге ,Вермланд, Вестманлданд,Вестерботтен, Вестернорланд ,Вестра Гетеленд, Готланд, Даларна, Евлеборг, Емтланд, Йончьопінг, Кальмар, Кроноберг, Скане, Норботтен, Сьодерманланд, Стокгольм , Упсала, Халланд, Эребру, Эстергьотланд,котрі, в свою чергу поділені ще на 289 комун.


Слайд #5
Політична система держави
Законодавча влада здійснюється ріксдагом (однопалатний парламент). Нинішній ріксдаг (Riksdag) обраний 20 вересня 1998 р.       Голова (тальман) - Біргітта ДАЛЬ (Brigitta Dahl) від СДРПШ, обрана 5 жовтня 1998 р.
Виконавча влада належить уряду. Нинішній уряд сформований 6 жовтня 1998 р. Останні зміни відбулися 11 жовтня 2000 р. Прем'єр-міністр Швеції - Йоран ПЕРССОН (Goran Persson)
На чолі держави-король КАРЛ ХVI ГУСТАВ (Carl XVI Gustaf).Він сів на престол 15 вересня 1973 р. КАРЛ ХVI з династії Бернадоттів.


Слайд #6
Основні політичні партії
Ліва партія. Заснована 13-16 травня 1917 р. Голова ЛП - Гудрун ШІМАН.
Народна партія-ліберали. Заснована в 1895р. Реорганізована в 1934р. Голова - Ларс ЛЕЙОНБОРГ
Партія центру. Заснована в 1910 р. Голова - Леннарт ДАЛЕУС.
 Соціал-демократична робітнича партія Швеції. Заснована в 1889 р. Голова - Йоран ПЕРССОН .


Слайд #7