Презентація "Скульптура 19ст. та провідні Західно Європейські майстри"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Скульптура 19ст. та провідні Західно Європейські майстри"
Слайд #1
Скульптура 19ст. та провідні Західно Європейські майстри
Підготувалаучиниця 11-А класуВеличко Анастасія


Слайд #2
Європейська скульптура на початку XIX ст. зазнала короткого періоду піднесення, пов'язаного з творчістю італійського скульптора Антоніо Канови і данського — Бертеля Торвальдсена, представників класицизму в скульптурі. Особистою сторінкою в скульптурі початку 19 ст. була творчість Франсуа Рюда (1784–1855).Його «Марсельєза» серед найкращих творів доби.


Слайд #3
 Але вже в 20-і роки піднесення змінилося занепадом і застоєм. Романтизм привніс у скульптуру інтерес до особистості — у всіх європейських столицях встановлюються численні пам'ятники великим людям як минулого, так і теперішнього часу. Але загалом скульптура, яка майже повністю залежала від офіційних смаків, значно відставала від малярства. 


Слайд #4
Повернув скульптурі її високе призначення в кінці століття великий французький майстер Оґюст Роден, який став всесвітньо відомим ще за життя. Його мистецтво являє собою сплав різних тенденцій. Група «Громадяни міста Кале» є вищим досягненням реалістичної скульптури, в «Мислителі» можна відчути спорідненість з символізмом, а такі поетичні роботи, як «Поцілунок», «Вічна весна», зближують його з імпресіоністами.


Слайд #5
Західно Європейські Майстри
Антоніо Канова-італійський скульптор, найзначніший представник класицизму в європейській скульптурі, зразок для наслідування академістів XIX століття (на кшталт Торвальдсена). Найбільші збірки його робіт знаходяться в паризькому Луврі і в петербурзькому Ермітажі.


Слайд #6


Слайд #7
Бертель Торвальдсен-данський художник, скульптор, яскравий представник класицизму, згодом акаднмізму. Нині роботи Бертеля Торвальдсена зберігаються у багатьох музеях світу і в приватних колекціях збирачів мистецтв, в тому числі і в Україні — у Музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків в Києві, Львівській галереї мистецтв, картинній галереї Житомирського краєзнавчого музею. У каплиці домініканського костелу у Львові зберігається надгробок Йозефи Борковської роботи Торвальдсена.


Слайд #8
Франзуа Рюд- уславлений французький скульптор першої половини 19 століття. В місті Діжон з 1947 року створено музей Франсуа Рюда в колишній церкві Сент-Этьен одинадцятого століття. Муніціпалітет збирав копії та злепки творів митця впродовж 1887 - 1910 років, які і представлені у експозиції.


Слайд #9
Дякую за Увагу!