Презентація "Норманські завоювання в історії Західної та Східної Європи"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Норманські завоювання в історії Західної та Східної Європи"
Слайд #1
Норманські завоювання в історії Західної та Східної Європи: новий вектор у розвитку європейської цивілізації чи крах феодальної системи?


Слайд #2
Нормани — означає «люди з півночі», або «люди північного вітру».


Слайд #3
Епоха вікінгів для Західної Європи почалася 8 червня 793 року і закінчилася 14 жовтня 1066 року. Вона розпочалася з розбійницького нападу скандинавських піратів на монастир св. Кутберта (острів Линдисфарн) і закінчилася битвою при Гастингсі, де нащадки вікінгів розгромили англосаксів


Слайд #4
Батьківщиною вікінгів був Скандинавський півострів на півночі Європи. Земля там була не родюча, часто траплялися неврожаї. У скандинавів навіть існував жорстокий звичай: в голодні роки, немовлят, передусім дівчаток, відносили в ліс і залишали там помирати.


Слайд #5
Нормандське завоювання Англії 1066 р. і повстання англосаксів 1067-1070 рр..


Слайд #6
Свої бойові кораблі, нормани називали "довгими" (лонгшіпи), а також залежно від розмірів дракар ("дракони") або шнеккар ("змія").


Слайд #7
Герб герцогів Нормандії
Данські і норвезькі вікінги в другій половині IX століття під проводом Хрольф Пішохода почали окупувати північну землю Франції, звану зараз Нормандія. В 911 Карл III Простакуватий погодився визнати норманськими землі в гирлі Сени. Хрольф прийняв франскское ім'я Роллон і погодився принести васальну присягу королю франків Карлу, ставши першим герцогом Нормандські.


Слайд #8
У руських джерелах нормани (варяги) уперше згадуються в «Повісті минулих літ» легенді про «покликання варягів», з якою літописець починав історію Руської землі.


Слайд #9
Походи норманів привели до того, що вони розселилися по всій Європі і створили в різних її частинах свої держави-​​Данію, Норвегію, Швецію, Нормандію (пн. Франція), Сіцілійське королівство.


Слайд #10
Дякую за увагу!