Презентація "Пектораль"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Пектораль"
Слайд #1
Пектораль


Слайд #2
Пектораль із Товстої могили — нагрудна прикраса скіфського царя IV століття до н. е.
Вага — 1150 г, діаметр — 30,6 см, виконана з золота 958 проби.
Пектораль була виготовлена ​​грецькими майстрами-торевтами на замовлення скіфської знаті як дипломатичний дар у другій чверті IV століття до н. е. в ювелірних майстернях Афін або Пантікапея.


Слайд #3
Пектораль виявлено Борисом Мозолевським 21 червня 1971 року під час археологічних досліджень поховання у кургані скіфського періоду Товста могила поблизу міста Орджонікідзе Дніпропетровської області.


Слайд #4
Археологи виявили у двох поховальних камерах численні золоті прикраси, серед яких була й пектораль. Її знайшли в короткому коридорі, що сполучав одну з поховальних камер із вхідною ямою.


Слайд #5
Пектораль місяцеподібної форми складається з трьох ярусів, відокремлених один від одного чотирма товстими порожнистими трубками у вигляді перевитого джгута. У верхньому ярусі представлено декілька окремих сцен. Головним сюжетом парадної нагрудної прикраси є центральна сцена верхнього ярусу, де двоє напівроздягнених чоловіків, розтягнувши хутро на руках, готуються до якогось таїнства.


Слайд #6
Ліворуч і праворуч від основної сцени стоять корови і коні з телятами, а за ними розташовані фігури скіфських слуг, один з яких доїть вівцю, а інший - корову, тримаючи в руках відповідно ліпний горщик і невелику амфору.


Слайд #7
У нижньому ярусі відображені різноманітні сцени терзання і полювання диких і фантастичних тварин. Середній фриз - фігури птахів серед пагонів аканта і квітів. Верхній і нижній фризи пекторалі ажурні.


Слайд #8
Фігурки людей і тварин на них виконані в техніці литва за втраченою восковою моделлю.


Слайд #9
Об'ємні фігури птахів прикріплені за допомогою штифтів серед квітів, їх пелюстки покриті кольоровою емаллю.


Слайд #10
Зараз пектораль зберігається у Музеї історичних коштовностей України у Києві і належить до Історичного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України.
Музей історичних коштовностей України


Слайд #11
Дякую за увагу!