Презентація "Софіївський собор"

+7
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Софіївський собор"
Слайд #1
Презентаціяна тему «Софійський собор»учениці 10-Б класуОрел Марії


Слайд #2
Розквіт давньоруської культури яскраво відображений в будівництві храмів, небачених раніше по своїх розмірах і красі.


Слайд #3
Софійський собор в Києві, всесвітньо відомий шедевр староруської архітектури, збудований в 1037 р. при київському князі Ярославі Мудрому (1019 – 1054 рр.) на місці звитяжної битви киян з печенігами в 1036 р.


Слайд #4
Ярослав Мудрий задумав Софійський собор як суспільно-політичний і культурний центр Київської держави і головний храм Русі. В ньому відбувалися церемонії "посаження" послів, біля нього збиралися київські віче, тут велося літописання і діяла зібрана Ярославом Мудрим перша в Київської Русі бібліотека.


Слайд #5
Творіння староруських архітекторів збереглося до нашого часу майже в первозданному вигляді, але за свою історію йому довелося пережити напади ворогів, грабежі, часткові руйнування, ремонти і численні перебудови (особливо сильно собор перебудували в кінці XVII ст.).


Слайд #6
Велику цінність серед фресок Софійського собору
представляють багатоколірні мозаїки, що фрагментарно
збереглися, і фрески XII ст. у центральному пiдкупольнiм
просторі, а також груповий портрет
сім'ї Ярослава Мудрого на стінах собору.


Слайд #7
Купольний простір собору вінчає напівфігура Христа-Вседержителя (Пантократора) в оточенні чотирьох крилатих ангелів (збереглися лише фрагменти одного з них).


Слайд #8
Над вівтарем собору знаходиться головний мозаїчний образ храму – Богоматері-Оранти із здійнятими в молитві рукамиПалітра мозаїк собору налічує 177 відтінків кольорів.


Слайд #9
Мозаїка в центральному куполі — Архангел


Слайд #10
З 1934 р. архітектурний комплекс Софійського собору оголошений державним архітектурно-історичним заповідником. За свою унікальність Софійський собор внесено до світових пам’ятників ЮНЕСКО.