Презентація "Конотопська битва"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Конотопська битва"
Слайд #1
Конотопська битва


Слайд #2
Конотопська битва або Соснівська битва (27 червня — 29 червня 1659 року) — битва між військами гетьмана Івана Виговського таКримського ханату з одного боку і московським військом з іншого біля міста Конотопа сучасної Сумської області. Один із ключових епізодів російсько-української війни 1658–1659.


Слайд #3
Гетьман Іван Виговський


Слайд #4


Слайд #5


Слайд #6
Облога Конотопа
Перший штурм був невдалий. Укріплення Конотопа не були досить міцними, та й узагалі за військово-інженерними мірками того часу місто не було фортецею; єдині укріплення — земляний вал та палісад з ровом. Втім в багатьох місцях містечко оточували болота, тож природній ландшафт дещо сприяв обороні. О п'ятій годині ранку 21 квітня, після молебня, князь Трубецькой почав приступ; місто обстріляли з гармат, почався бій. Деяким московським загонам вдалося вдертися в фортецю, але козаки Г. Гуляницького мужньо боронилися та вибили загарбників з міста з великими втратами.


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11
Битва


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19
Загиблих козаків з обох сторін поховали в одній братській могилі, а на її місці поставили церкву на честь 40-ка мучеників Севастійських. Сьогодні це Конотопський Вознесенський кафедральний собор, який люди за традицією і досі називають Сорокосвятською церквою.


Слайд #20


Слайд #21


Слайд #22
Дякую за увагу!