Презентація "Живопис України 19 століття"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Живопис України 19 століття"
Слайд #1
Живопис України 19 століття
Підготували учні 9-Б класу:
Петренко Денис
Рожко Олексій
Середюк Дмитро
Тихоступ Валентин
Колісецький Олександр


Слайд #2
Живопис України 19 століття
В українському живопису чітко окреслились і набули специфічних ознак усі жанри. Під впливом демократичних тенденцій у розвитку всієї культури на перше місце висувається побутовий жанр, який безпосередньо відображає життя народу.
Тематичні рамки цього жанру розширюються, він збагачується на нові сюжети і міцніше пов'язується зі суспільною проблематикою. Художники прагнуть осмислити нового героя часу, нові відносини, що складаються в суспільстві, знайти й утвердити нові мистецькі цінності. Зростання інтересу до минулого України, до національно-визвольної тематики зумовило піднесення історичного жанру.
Любов до рідного краю, відчуття природи як суттєвого чинника в понятті «батьківщина» було основою формування пейзажного жанру, що набуває самостійного ідейно-естетичного значення. Взагалі переважна більшість українських митців не були майстрами якогось одного жанру, а володіли багатьма із них.


Слайд #3
Труш Іван Іванович
Іва́н Іва́нович Труш (* 17 січня 1869, Висоцько — † 22 березня 1941, Львів) — український живописець-імпресіоніст, майстер пейзажу і портретист, мистецький критик і організатор мистецького життя в Галичині.
Народився у селi Висоцько Бродівського повіту. 1891 — 1897 вчився у Краківській школі мистецтв (серед ін. у класі Л. Вичулковського і Я. Станіславського), у Відні (1894) і Мюнхені (1897 у А. Ашбе)


Слайд #4
Творчість
Залив Дніпра
Соняшники


Слайд #5
Творчість
Кущ в снігу
Настурції


Слайд #6
Творчість
В саду
Одинока сосна


Слайд #7
Васильківський Сергій Іванович
Сергі́й Іва́нович Василькі́вський (*7 (19) жовтня 1854, Ізюм — 8 жовтня 1917) — український живописець, пейзажист.
Сергій Іванович Васильківський народився 7 жовтня 1854 року у мальовничому місті Ізюм Харківської губернії в сім'ї писаря.
Перші навички в мистецтві Васильківський одержав у Харківській гімназії від учня Карла Брюллова у Петербурзькій Академії мистецтв — Дмитра Безперчого.


Слайд #8
Творчість
Чумацький шлях
Запорожець на чоті


Слайд #9
Творчість
Український пейзаж


Слайд #10
Творчість
Козацький двір


Слайд #11
Куїнджі Архип Іванович
Архи́п Іва́нович Куї́нджі (15 (27) січня 1842 (за іншою версією — 1841) — 24 липня 1910) — видатний український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог.
Народився у місті Маріуполі в сім'ї бідного шевця-грека. Рано залишився без батьків і жив у великій бідності. Живопису навчався, в основному, самостійно. Деякий час займався в майстерні І. Айвазовського. В 1868 вчився в Петербурзькій Академії Мистецтв.


Слайд #12
Творчість
Море.Крим.
Березовий гай


Слайд #13
Творчість
Ельбрус
Ладожське озеро


Слайд #14
Ярошенко Микола Олександрович
Мико́ла Олекса́ндрович Яроше́нко (*1846, Полтава — †1898, Кисловодськ) — український маляр-жанрист, за званням військ. ген.-майор.
Мистецьку освіту здобув вільним слухачем у Петербурзькій Академії Мистецтв (1867 — 74) і під час студійних подорожей до мистецьких центрів Західної Європи (1880 — 95), Палестини, Єгипту тощо


Слайд #15
Творчість
Всюди життя
Студент


Слайд #16
Творчість
Портрет Миколи Миколайовича Ґе
На гойдах


Слайд #17
Пимоненко Микола Корнилович
Мико́ла Корни́лійович Пимоне́нко (*9 березня 1862, Київ — †26 березня 1912) — український художник-живописець, академік живопису Петербурзької Академії мистецтв, Член Паризької інтернаціональної спілки мистецтв і літератури, автор багатьох картин на сільську та міську тематику.
Народився у Києві 1862 року в родині майстра іконопису. Батько – Корнилій Данилович Пимоненко споруджував вівтарі й розписував церкви.


Слайд #18
Творчість
Великодня утреня
Різдвяні ворожіння


Слайд #19
Творчість
Свати


Слайд #20
Творчість
Українська ніч