Презентація "Синтетичні лікарські засоби"

-8
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Синтетичні лікарські засоби"
Слайд #1
СИНТЕТИЧНІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ


Слайд #2
ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ
Лікарські засоби -речовини або їх суміші природного, синтетичного чи біотехнологічного походження, що застосовуються для профілактики, діагностики та лікування захворювань людей або зміни стану і функцій організму. 


Слайд #3
Класифікація лікарських засобів
Лікарські засоби класифікують по фармакологічній дії, по способу застосування, по токсичності, по фізико-хімічним властивостям, по агрегатному стану, по терміну зберігання та ін.За походженням їх поділяють на:
- рослинні,
- тваринні,
- синтетичні


Слайд #4
Ацетилсаліцилова кислота(аспірин)
Ацетилсаліцилова кислота(аспірин) – безбарвні голчаті кристали моноклінної структури. У чистому вигляді не має запаху, а у вологому середовищі(наприклад, при контакті з повітрям), набуває запаху оцтової кислоти
Вживається як протизапальний, знеболюючий, жарознижуючий засіб.


Слайд #5
Історія відкриття

Ацетілсаліцилова кислота вперше була синтезована Шарлем Фредеріком Жераром у 1853 році


Слайд #6
Історія виникнення препарату
У співробітника фірми «Байєр» на ім'я Фелікс Гофман, батько страждав артритом (запалення суглобів), але мав непереносимість саліцилатів натрію через хронічне подразнення шлунку . Гофман розшукував в хімічній літературі відомості про похідні саліцилату натрію з меншою кислотністю і наткнувся на дані про ацетилсаліцилову кислоту.
Ацетилсаліцилова кислота виявилася приємнішою на смак і, як підкреслював Гофман, більш ефективно допомагала його батькові.
У 1899 р. на фірмі «Байєр» почалося виробництво препарату під назвою «аспірин» як анальгетичного, жарознижуючого і протизапального засоба. У той час препарат випускався у вигляді порошку, розфасованого в скляні пляшечки.


Слайд #7
Ацетилсаліцилову кислоту синтезують при нагріванні саліцилової кислоти з оцтовим ангідридом, обережно додаючи концентровану сульфатну кислоту.
Синтез


Слайд #8
Рослинні аналоги
- Верба природний аспірин (містить саліцилову кислоту)
- Листя мирту


Слайд #9
ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!