Презентація "Кава"

-4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Кава"
Слайд #1
Презентація на тему: «КАВА»


Слайд #2
Історичні відомості


Слайд #3
Дещо з історії. Якщо вірити одній із багаторазовій арабській легенді, каву відкрили ... кози. Одного разу ефіопський пастух пригнав стадо кіз на пасовище, де росли якісь невисокі дерева з великими листками і червоними плодами. Кози “віднайшли” ці плоди і до того спокійні і повільні почали бігати і стрибати, не спали всю ніч. Пастух був дуже здивований і про свої спостереження розповів муллі – проповіднику сусіднього монастиря. Той спробував на собі відвар листя і плодів і переконався, що відвар знімав втому. Це були кавові дерева.


Слайд #4
Друга легенда говорить що:


Слайд #5
історія кави починається з шейха Омара. Він був одним з найбільш шанованих лікарів свого часу. Одночасно шейх Омар вів дослідні роботи, виявляючи все нові ліки. Таким чином, в поле його зору потрапили плоди кавового дерева. Так, згідно з цією легендою, почалася історія кави. Але спочатку тільки як засобу, що допомагає від головного болю і нетравлення шлунку.


Слайд #6
Але християни-копти в Ефiопiї вважають, що саме їхнi ченцi вiдкрили каву. В певнi пори вони мусили протягом сорока годин поспiль молитися, а це було не так просто, траплялося, що й сон перемагав їх. Та якось один чернець звернув увагу на те, що кози, об'їдаючи галузки невiдомих кущiв разом iз плодами, стають дуже жвавi i мало не танцюють. Чернець з цiкавості скуштував ягоди i вiдчув, як сон вiдступає. Своїм вiдкриттям вiн подiлився з iншими ченцями i незабаром уже всi вони стали вживати цю дивовижу. А коли пiзнiше котрийсь чернець витяг обгорiлу галузку з вогню i спробував тi ягоди пiдсмаженими, ефект виявився ще яскравiшим.


Слайд #7
Історія кави в Європі веде свій початок приблизно з середини XVII століття. Венеція, Лондон, Париж, Берлін, Мілан, Відень, Гамбург, Ганновер - скрізь відкривалися кав'ярні. Вони швидко стали популярними місцями зустрічей, справжніми осередками культури та науки.


Слайд #8
Їх постійними відвідувачами були Вольтер, Руссо, Бомарше, Робесп'єр, Дантон, Наполеон, Гюго, Готьє, Дідро та інші особистості, вершили історію. Тобто, можна з повним правом сказати, що історія кави тісно переплетена з розвитком цілого континенту!


Слайд #9
Кава в нашому житті


Слайд #10
Запах кави допомагає мозку впоратися із стресом
Кава і чай знижують ризик інсульту у чоловіків, що палять


Слайд #11
Кава захищає серце від хвороб
Кава короткочасно покращує увагу, продуктивність праці, пам'ять та настрій


Слайд #12
Запах кави може відновити апетит та відновити нюхові рецептори
Існують дані про те, що кава може знизити ризик розвитку раку грудей у жінок[
Багато досліджень показали, що помірне вживання кави знижує загальну смертність


Слайд #13
Кофеїн ефективний при головних болях мігренозного характеру, здатний знизити ризик озвитку хвороби Паркінсона[та Альцгеймера


Слайд #14
Хронічне вживання кави здатне поліпшити чутливість до інсуліну , і знизити ризик розвитку цукрового діабету 2 типу
Вживання кави трохи знижує частоту закрепів.
Кава суттєво знижує ризик розвитку цирозу печінки.


Слайд #15
Але кава має також і негативний вплив на наше здоров*я


Слайд #16
У каві вміст кофеїну становить до 1500 мг/л. Пуринові алкалоїди (кофеїн, теобромін і теофілін) при систематичному вживанні їх на рівні 1000 мг на день викликають у людини постійну потребу в них, що нагадує алкогольну залежність
Кава може викликати підвищення артеріального тиску приблизно на 10 мм рт. ст., у людей, які вживають її нечасто


Слайд #17
Нефільтрована кава може викликати підвищення загального холестерину в плазмі крові
Споживання кави може призвести до залізодефіцитної анемії у матері і дитини.[36] Кава також перешкоджає засвоєнню додаткового заліза.[37] Втручання в абсорбцію заліза пов'язане з поліфенолами, присутніми в каві.


Слайд #18
Виконала учениця 10-А класу:- Александрук Таня