Презентація "Ферум"

+5
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Ферум"
Слайд #1
Ферум:Поширення у природі. Біологічне значення


Слайд #2
Ферум – металічний елемент побічної підгрупи VІІІ групи 4  періоду періодичної системи хімічних елементів. Залі́зо — хімічна речовина, яка складається з феруму
Fe
26
Ферум
55,847


Слайд #3
За поширеністю у природі ферум посідає друге місце серед металів (після алюмінію). На нього припадає 5,10 % маси земної кори. За вмістом у земній корі ферум посідає 4-е місце. Зустрічається він виключно у вигляді сполук. Вільне залізо знаходять лише в метеоритах.Ферум зосереджений переважно у рудах.


Слайд #4
Ферум — поширений елемент метеоритної речовини: в кам'яних метеоритах міститься до 25 %, а в залізних 90,85 мас.% Fe


Слайд #5
Самородне залізо – це мінерал Феруму з домішками Нікелю.


Слайд #6
Найважливішими природними сполуками феруму, що мають промислове значення є:
Fe3O4 -магнітний залізняк, магнетит.
Fe2O3 - червоний залізняк. гематит
Fe2O3 · nH2O – бурий залізняк
FeS2 - пірит


Слайд #7
Відомо понад 300 мінералів, що містять ферум: оксиди, сульфіди, силікати, фосфати, карбонати та ін. Найважливіші мінерали феруму:
Fe2O3
гематит
Fe3O4
магнетит
FeOOH
ґетит
FeO(OH)
лепідокрокіт
суміш гідрооксидів Fe з SiO2
лімоніт
FeCO3
сидерит
FeTiO3
ільменіт


Слайд #8
Ферум є біологічно важливим елементом. Він міститься в організмах усіх тварин і в рослинах. Ферум входить до складу цитоплазми рослин, бере участь у процесі фотосинтезу. В організмі дорослої людини міститься десь 4 г Феруму. Він накопичується здебільшого в печінці, кістковому мозку, селезінці. Але основна частина Феруму входить до складу гемоглобіну – червоного пігменту крові, який виконує функцію переносу кисню від легень до тканин, а в зворотному напрямку — вуглекислого газу. Нестача Феруму призводить до небезпечної хвороби — недокрів’я. Тому обов’язково треба вживати харчові продукти, багаті на Ферум: петрушку, печінку, телятину, гречку, курагу тощо. Добова норма Феруму в організмі людини становить 11-30 мг.
Біологічне значення


Слайд #9