Презентація "Рідкі кристали"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Рідкі кристали"
Слайд #1
Рідкі кристали


Слайд #2


Слайд #3
Деякі органічні матеріали при переході з рідкого стану в твердий мають проміжну структуру. Речовина в такому стані називається – рідкими кристалами. За структурою РК це рідини схожі на желе.


Слайд #4
Групи рідких кристалів
термотропні ЖК, які утворюються в результаті нагрівання твердої речовини і існують в певному інтервалі температур і тисків
літотропні ЖК, які представляють собою двох або більше компонентні системи, які утворюються в сумішах стержневидних молекул в полярних розчинниках


Слайд #5
Групи термотропних рідких кристалів
нематичні
холестеричні
смектині


Слайд #6
Нематичні кристали
Найбільш простий різновид РК- нематики (від грец. «Нема» - нитка) - утворюють довгі ниткоподібні молекули. У рідкокристалічному стані «палички» паралельні один одному, але безладно зрушені вздовж своїх осей.


Слайд #7
Смектичні кристали
У смектичних кристалах (від грец. «Смегма» - мило) ступінь впорядкованості вище. Молекули смектика згруповані в шари. Спільним для всіх смектиків є слабка взаємодія між шарами, які легко сковзаяться один щодо одного, тому смектики на дотик слизькі та милоподібні.


Слайд #8
Холестеричні кристали
Найбільш складно влаштовані молекули холестеричних рідких кристалів мають форму довгастих пластинок, розташованих паралельно один одному. Їх особливістю є те, що вони різко змінюють забарвлення при зміні температури середовища навіть на десяті долі градуса.


Слайд #9


Слайд #10
Використання
Одне з важливих напрямів використання рідких кристалів - термографія.


Слайд #11
Рідкі кристали у вигляді плівки наносять на деталі електросхем. Несправні елементи - сильно нагріті або холодні, непрацюючі - відразу помітні по яскравим колірним плямам. Нові можливості отримали лікарі: рідкокристалічний індикатор на шкірі хворого швидко діагностує приховане запалення і навіть пухлини.


Слайд #12