Презентація "Роль хімії у житті суспільства"

+17
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Роль хімії у житті суспільства"
Слайд #1
Роль хімії у житті суспільства.


Слайд #2
Хімія, наука про склад речовин і їх перетворення, починається з відкриття людиною здатності вогню змінювати природні матеріали. Люди уміли виплавляти мідь і бронзу, обпалювати глиняні вироби, отримувати скло ще за 4000 років до н.е. З 7 в. до н.е.
Єгипет і Месопотамія стали центрами виробництва барвників; там же отримували в чистому вигляді золото, срібло і інші метали. Приблизно з 1500 до 350 до н.е. для виробництва барвників використали перегонку, а метали виплавляли з руд, змішуючи їх з деревним вугіллям і продуваючи через суміш, що горить – повітря. Самим процедурам перетворення природних матеріалів давали містичне значення.
З розвитком фізичних теорій про будову атомів і молекул були переосмислені такі старі поняття, як хімічна спорідненість і трансмутація. Виникли нові уявлення про будову матерії.


Слайд #3
А через два роки дружина Пьера Кюрі (1859 – 1906) і Марія Кюрі (1867 -1934) виділила два радіоактивних елементи: полоній і радій.
У 1896 Антуан Анрі Беккерель (1852 – 1908) відкрив явище радіоактивності, виявивши спонтанне випущення солями урану субатомних часток.


Слайд #4
Відкриття Фредеріка Содді (1877 – 1956), що показало, що при радіоактивному розпаді відбувається перетворення одних речовин в інші, дало нове значення тому, що древні називали трансмутація.


Слайд #5


Слайд #6
У 1897 Джозеф Джон Томсон (1856 – 1940) відкрив електрон,
заряд якого з високою точністю виміряв в 1909 Роберт Міллікен (1868 – 1953).


Слайд #7
Усі ці, й багато інших вчених, зробили величезний внесок у розвиток хімії ще в добу її зародження, як науки.Саме їм ми повинні завдячувати нашому сьогоденню, адже, якби не вони, зараз би не розвивалась промислова хімія, біохімія, побутова хімія тощо, які забезпечують нас товарами повсякденного вжитку, без яких не уявляємо свого життя.


Слайд #8
Хімія у нашій країні служить одним з могутніх засобів побудови суспільства. Потужній хімічній промисловості, що безупинно росте і розвивається потрібне поповнення кадрів висококваліфікованих хіміків. Хімію широкого застосовують в у сіх галузях промисловості.


Слайд #9
Роль хімії у житті суспільства є неоднозначною. Як і у багатьох речах, тут є дві сторони однієї медалі. Нажаль, окрім колосального позитивного внеску, хімія також має і негативний вплив на наше серодовище.
Розглянемо обидва випадки:


Слайд #10
Значення хімії
Позитивне
Негативне


Слайд #11
Побутова хімія.


Слайд #12
Фарби, лаки, будівельні матеріали, розчинники, тощо.


Слайд #13
Фарби для малювання, фломастери, паста для ручок, інші канцелярські вироби.


Слайд #14
Поліетиленові вироби : пакети, скотч, нитки, одноразовий посуд тощо.


Слайд #15
Різні дитячі іграшки, вироби з пластмасси.


Слайд #16
Синтетичні матеріали: нитки, одяг, взуття, біжутерія…


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19
Забруднення довкілля побутовими відходами (пластик та поліетилен – речовини з дуже довгим терміном розкладання)


Слайд #20
Різні хімічні добрива: фосфатні, нітратні, калійні( як позитивне, так і негативне значення).


Слайд #21
Забруднення річок та атмосферного повітря відходами заводів


Слайд #22


Слайд #23
Смоги у великих містах.


Слайд #24
Роль хімії в житті суспільства є дуже великою. Вона застосовується в усіх галузях промисловості в природі, науці і техніці.


Слайд #25
Підготувала
Матвєєва Вероніка
(103 гр.)