Презентація "Узбекистан"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Узбекистан"
Слайд #1
Узбекистан


Слайд #2
Узбекистан
Узбекистан - теплий і сонячний край , з давніх часів притягував мандрівників з усіх куточків світу блиском своїх міст і сяйвом світлих голів численних філософів і мислителів , якими так пишається сьогодні вся узбецька нація. Узбекистан славиться незвичайною гостинністю : люди тут завжди зустрінуть гостя дуже тепло і привітно. Це напрочуд гарна і багата своїми ресурсами країна . Природа приголомшує своєю різноманітністю : гарячі піски величної пустелі Кизилкум , по яких прямували численні каравани , гірські системи Тянь- Шаню і Паміру - мляві степи і пустелі змінюються оазисами , де ростуть бавовна і інжир , рис і виноград. Зелені рівнини оточені гірськими хребтами , покритими вічним снігом. Тисячі струмків і річок стікають з гір , зливаючись в найбільші річки Азії - Амудар'ю і Сирдар'ю . Здавна Узбекистан вважався мостом між країнами і народами , перехрестям древніх караванних шляхів , місцем зустрічі мов , культур і цивілізацій. Саме тут пролягав Великий Шовковий шлях , який з'єднав Китай , Індію , Центральну Азію , Іран , Ірак , а також країни ближнього Сходу і Середземномор'я . Численні каравани верблюдів перевозили шовк і фарфор , прянощі і дорогоцінні камені , килими і ліки. За свою довгу і багату історію узбецька земля пережила багато чого: злети і падіння цивілізацій , війни могутніх імперій , переселення народів , блиск наукової думки , чудеса архітектури. Тому , відвідавши цей чарівний і чудовий край , Ви ніби поринете в минуле , відчувши на собі всю тяжкість і могутність часів


Слайд #3
Загальна інформація
1. Офіційна назва: Республіка Узбекистан2. Площа: 447,4 тис. км23. Кількість населення: 27,86 млн. осіб4. Густота населення: 63 особи/км25. Етнічний склад населення: узбеки - 83%, росіяни - 5,5%, таджики - 5%, казахи - 3%, каракалпаки - 2,2% киргизи - 0,9%, інші - 2,1%6. Домінуюча релігія: іслам.
Релігійний склад населення: мусульмани - 88% , православні - 9%, інші - 3%7. Офіційна мова: узбецька8. Державний устрій: унітарний9. Форма державного правління: президентська республіка11. Столиця: Ташкент (2,5 млн. осіб)12. Рівень урбанізації: 37%.
14. ВВП на душу населення (за ПКС): 2800 дол. США15. Грошова одиниця: узбецький сом


Слайд #4
Державні символи
До державних символів Республіки Узбекистан відносяться прапор, герб і гімн


Слайд #5
Адміністративно-територіальний поділ
Загальна площа Узбекистану : 447,8 тис. кв. км . Протяжність території з півночі на південь - 930 км , із заходу на схід - 1425 км . Республіка Узбекистан складається з 12 областей , а також Республіки Каракалпакстан . Республіка Каракалпакстан має свою Конституцію і володіє правом виходу зі складу Республіки Узбекистан на підставі загального референдуму народу Каракалпакстан . Взаємні відносини Республіки Узбекистан та Республіки Каракалпакстан в рамках Конституції Республіки Узбекистан регулюються договорами та угодами , укладеними Республікою Узбекистан і Республікою Каракалпакстан 


Слайд #6
Політична структура
З моменту прийняття незалежності в 1991 році Узбекистан визнав себе як суверенну правову демократичну республіку. В даний час він є частиною Співдружності Незалежних Держав (СНД), до складу якого входять практично всі республіки минулого СРСР


Слайд #7
Столиця
Столиця Узбекистану - місто Ташкент.
Воно має статус самостійної адміністративної та юридичної одиниці.


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12
Населення
Населення — 28 000 800 (за попередніми даними на 1 січня 2009), серед них 37% — міські жителі і 63% — сільські жителі. Середня густота населення 59,4 осіб на 1 км².


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17
Махалля
Махалля
Махалля — система народного самоврядування. Згідно з указом президента республіки від 1998 року почали відроджуватися махаллінські комітети і махаллінські поради, функція яких пов'язана з контролем за соціальним захистом та соціальним забезпеченням найбідніших верств населення в окремо взятому мікрорайоні. Махаллінський комітет допомагає мешканцям махаллі з організацією свят, весіль, похорон, та при необхідності надає допомогу незаможним або самотнім людям похилого віку.


Слайд #18
Релігія
За офіційними даними — мусульмани — 88 % (в основному суніти), православні — 9 %. Всього в країні зареєстровано 16 релігійних конфесій.


Слайд #19


Слайд #20


Слайд #21


Слайд #22


Слайд #23
ПРОМИСЛОВІСТЬ


Слайд #24


Слайд #25


Слайд #26


Слайд #27


Слайд #28


Слайд #29


Слайд #30


Слайд #31


Слайд #32


Слайд #33


Слайд #34