Презентація "Румунія "

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Румунія "
Слайд #1
Румунія 
Країна загадок та легенд, величних середньовічних замків та вражаючих краєвидів карпатської природи.


Слайд #2


Слайд #3
Офіційна назва - Румунія (România рум. мова, Romania - англ. мова)Географічне положення - країна розташована у південно-східній частині Центральної Європи, в басейні нижнього Дунаю.
На півночі і сході межує з Республікою Молдова (450 км) і Україною (169 км), на північному заході - з Угорщиною (443 км), на південному заході - з Югославією - Сербією і Чорногорією (476 км), на півдні - з Болгарією (608 км). На південному сході омивається Чорним морем. Площа території - 237 500 кв. км. Населення - 19 млн. осіб (2012). Столиця - Бухарест (Bucureşti, Bucharest) - 1,944 млн. мешканців (2009).

Адміністративний поділ - Румунія поділяється на 41 повіт(жудець); столиця Бухарест прирівнена до повіту. Повіти поділяються  на муніціпії(municipiu), міста (oras), комуни (comuna).Інші великі міста - Яси, Галац, Тімішоара, Констанца, Клуж-Ніпока. Державна мова - румунська.

Грошова одиниця -  лея = 100 баней. 


Слайд #4


Слайд #5


Слайд #6
Релігія - 86,7% - православні (Румунська Православна Церква), 6% - католицька церква, 11% - протестанти, лютерани, унітаристи, мусульмани, неопротестанти, іудеї. 
Населення: 89% - румуни, 7,9% - угорці, 1,6% - німці.

Національні свята - 24 лютого - День національного прапора (1848), відзначається з 1998 р.; 1 грудня - Національний День Румунії (1918).

Державний прапор - являє собою червоний, жовтий і синій триколор - 3 вертикальних рівних лінії. Був прийнятий у 1848 р. під час революції в Цара Роминеаске.  Державний герб -Прийнятий у 1992 році. Являє собою орла, який тримає у клюві хрест, а в кігтях шаблю і скіпетр, на грудях представлена композиція з п'яти гербів історичних провінцій Цара Роминеаске, Молдова, Трансільванія, Добружа і Банат. Державний гімн - "Прокинься, румун". Членство у міжнародних організаціях - ООН, ОБСЄ, РЄ(1993), ЄС(2007), ЗЄС(АП), НАТО(2004), СОТ, МБРР, МВФ, МФЧХіЧП. Домен інтернету - .ro 


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9
Державний устрій:
Румунія — республіка з парламентським правлінням

Глава держави — Президент, глава уряду — прем'єр-міністр.
Нині Президентом держави є Траян Басеску з 2004, головою уряду — Міхай Резван Унгуряну.

Законодавчий орган — двопалатний парламент, який складається із Сенату (рум. Senat, 137 місць) і Палати депутатів (рум. Camera Deputaţilor, 332 місця).


Слайд #10
Економіка
Румунія — індустріально-аграрна країна.

Основні галузі промисловості: гірнича, лісоматеріалів, металургійна, хімічна, машинобудування, харчова, нафтопереробна.

Транспорт: автомобільний, залізничний, річковий, морський, повітряний. Перевезення вантажів у країні здійснюється головним чином автотранспортом і залізницею. 

Темп зростання ВВП — (-7,5)%. ВВП на душу населення — $1310. 
 Імпорт : паливо, продукція машинобудування і обладнання, продукція текстильної промисловості і сільського господарства.
 Експорт : текстиль, метали і продукція машинобудування і хімічної промисловості.


Слайд #11
Місто Сігішоара


Слайд #12
Ватра Дорней.


Слайд #13
Нічний Брасов.


Слайд #14
А тепер, як завжди, рубрика “Цікавинки” :D
Трохи цікавих фактів про Румунію.


Слайд #15
Столицю Бухарест називають «маленьким Парижем» за її красу і витонченість архітектури. Тут можна побачити і бульвари, і Тріумфальну Арку на грандіозних «Єлисейських полях», покритих квітучими деревами.


Слайд #16
Також в Бухаресті є пам’ятник ну дуууууууужеее схожий на наш пам’ятник Хмельницькому на Софіївській площі.


Слайд #17
Вважається, що Румунія – “країна вампірів”. Багато туристів їдуть в Бухарест та Браун, щоб подивитися на замок Дракули, але , як виявилось, самі румунці взагалі не знають хто такі вампіри. В їх казках та розповідях таких чарівних істот просто-напросто нема.


Слайд #18
Також приваблюють туристів безліч середньовічних замків.


Слайд #19


Слайд #20


Слайд #21
І…Найцікавіше. В столиці – Бухаресті встановили новий пам’ятник Леніну.
З…Трояндами замість голови :D
Cкульптор пояснює, що метою цього постаменту було показати відсутність загального інтересу до румунських політичних діячів.


Слайд #22
Цікаво, що в 2010 році на цьому постаменті вже було продемонстроване румунське почуття гумору, - тут стояв шоколадний Ленін 


Слайд #23
Ну що ж, кого приваблюють Карпатські краєвиди, таємничі замки та добродушний народ, – ласкаво просимо в Румунію.
Виконала Настя Алєкс. 10Б