Презентація "Італія"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Італія"
Слайд #1
Італія
У повоєнний період


Слайд #2
У 1945р. війна в Італії завершилась і німецькі війська були виведені із території держави. Разом із цим було страчено могутнього дуче Беніто Муссоліні.


Слайд #3
2 червня 1946 р. було проведено референдум про форму державного правління, внаслідок чого  Італію проголосили республікою.
За мирним договором країна утратила всі колонії і території на Балканах, а місто Трієст було виділено у вільну зону ООН.


Слайд #4
 Італія була серед 12 держав-засновниць НАТО у 1949 р. та надалі є активним учасником цієї органіації


Слайд #5
1964 р. — возз'єднання м. Трієста з Італійською республікою.


Слайд #6
1957р. — Італія — один із засновників ЄЕС («Спільного ринку»).


Слайд #7
1957


Слайд #8
1979 — 1980 р. — діяльність терористичних 'Червоних бригад". Убивство лідера ХДП А. Моро, вибух на вокзалі в Болоньї й ін.


Слайд #9
Червоні бригади — підпільна ліворадикальна організація, яка діяла в Італії. Була заснована в 1970 році. Поєднавши методи міської партизанської війни з ненасильницькими методами (пропаганда, створення напівлегальних організацій на заводах і в університетах).


Слайд #10
Батьки-засновники "Червоних Бригад" (зліва-праворуч): Ренато Курчо, Маргаріта Кагол, Альберто Франческіні.


Слайд #11
Червоні бригади ставили своєю метою створення революційної держави в результаті збройної боротьби та від'єднання Італії від альянсу західних держав (у тому числі від блоку НАТО).


Слайд #12
Ідеологічні тези Червоних Бригад були наступними: сучасний капіталістичний лад, в особі Імперіалістичної Транснаціональної нещадно експлуатує маси трудящих, а існуюча система парламентаризму не спроможна принести позитивних змін.


Слайд #13
Сицилійська мафія
Мафія - кримінальне співтовариство, що сформувалося на Сицилії в другій половині XIX століття і згодом поширила свою активність на великі, економічно розвинені міста в США та деякі інші країни. Являє собою об'єднання ("сім'ю") кримінальних груп, що мають спільну організацію, структуру і кодекс поведінки ( омерту). Кожна група "працює", здійснюючи рекет, на певній території.
В даний час термін "мафія" часто використовується узагальнююче для позначення будь-яких етнічних злочинних угруповань, які повністю або частково повторюють організацію і структуру сицилійської мафії Коза Ностра (наприклад, діють також в Італії - Каморра, Ндрангета і Сакра Корона Уніта)


Слайд #14
Френк Костелло
Аль Капоне


Слайд #15
Економічне диво Італії
50-70-ті роки характеризуються значним економічним піднесенням - «італійським економічним дивом».
За ці роки частка Італії у показниках індустріально розвинутих країн зросла майже в 1,5 раза, поступаючись тільки Японії.
Щорічний приріст промислового виробництва становив у середньому 8-10 % , в окремі роки - сягав 12 %.Цьому сприяли внутрішні й зовнішні фактори, зокрема приплив іноземних капіталовкладень, запровадження досягнень науково-технічної революції, насамперед оновлення технології виробництва, перебудова структури економіки, її переорієнтація на прибуткові галузі виробництва.
Бурхливо розвивалися, зокрема, автомобільна промисловість, машинобудування, електроніка, нафтохімія. 


Слайд #16
Піднесенню сприяли державні субсидії, а також їх пільгове оподаткування.
Обсяг виробництва збільшувався і внаслідок швидкого піднесення продуктивності праці, впровадження автоматизації у промисловості та інтенсифікації праці.


Слайд #17
Вступ Італії у 1951 р. до Європейського об’єднання вугілля і сталі, а в 1957 р. - до Європейського економічного співтовариства забезпечив їй стабільний ринок, довіз дешевої сировини.


Слайд #18
Автомобілебудівна корпорація «Фіат» зосередила у своїх руках близько 80 % випуску автомобілів. Монопольне становище в електроніці належало об’єднанню «Оліветті»,
у хімічному виробництві - «Монте-катіні»,
в електроенергетиці - «Едісон». Вихід італійських компаній на міжнародний ринок, масовий туризм (близько ЗО млн туристів щорічно) забезпечили приплив валюти, що вкладалась у розвиток економіки.


Слайд #19
Автомобіль Фіат 500 став справжнім символом італійського економічного дива.


Слайд #20
Перетворену економічним дивом Італію стали називати країною "неокапіталізма". Нафтова криза 1973 року тимчасово зупинила економічний бум, викликавши різкий ріст інфляції і збільшення вартості енергоносіїв (Італія надзвичайно сильно залежить від імпорту нафти іприродного газу). Цей економічний спад продовжувався до середини 1980-х.


Слайд #21
Alfa Romeo


Слайд #22
Fiat


Слайд #23
Lamborghini


Слайд #24
Ferrari


Слайд #25
Maserati


Слайд #26
Bugatti Type 57


Слайд #27
Українці в Італії
розбудований стараннями патріарха Йосипа Сліпого собор Святої Софії, за стилем близький до Святої Софії Київської.
 Український католицький університет (УКУ) імені Папи Климента та Українська Мала Семінарія.
В Італії виходить ряд україномовних періодичних видань, а також спостерігається бурхливий розвиток Інтернет — сторінок: часопис «До світла», заснований видавничим домом «Іноземці в Італії», італійська газета «Оттопаджіне» друкує одну сторінку українською, Незалежний сайт українців в Італії «Лелеки» 
Babel TV – італійський телеканал, створений для шести найбільших іноземних громад в Італії. Суббота на Babel TV присвячена Україні та українській спільноті в Італії. 
В даний час в Італії діє ряд суботніх та недільних шкіл, у яких діти навчаються паралельно з італійськими навчальними закладами.


Слайд #28
Євромайдан у Римі: емігранти хочуть повернутись у європейську державу.