Презентація "Адаптація гідробіонтів до пересихання вдойм"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Адаптація гідробіонтів до пересихання вдойм"
Слайд #1
Презентація
На тему:”Адаптація гідробіонтів до пересихання вдойм”
Виконав учень 11-А класу
Острожчук Богдан


Слайд #2
Гідробіонти — морські та прісноводні організми, постійно живуть у водному середовищі. До гідробіонтів також відносяться організми, що живуть у воді частину життєвого циклу, тобто земноводні. Гідробіонтів вивчає гідробіологія — наука про життя і біологічні процеси у воді.


Слайд #3


Слайд #4


Слайд #5


Слайд #6
 Організми, які населяють тимчасові або періодично пересихаючі водойми, певним чином пристосовані до перенесення тривалих посушливих періодів. Вони, як правило, мають короткі періоди розвитку і здатні за незначний проміжок часу значно збільшувати свою чисельність.


Слайд #7
Посушливий період ці істоти переживають у неактивному стані (у фазах яйця, цист, спор тощо). Наприклад, яйця рачків-щитнів у висушеному стані можуть перебувати до восьми років, не втрачаючи життєздатності.  Завдяки яйцям, цистам, спорам забезпечується також поширення організмів (вітром, водою, тваринами тощо).


Слайд #8
Посушливий період


Слайд #9
Рачок-щитень


Слайд #10
На період посухи деякі гідробіонти закопуються у грунт (війчасті і малощетинкові черви, водні комахи та їхні личинки, деякі риби тощо), інколи формуючи зовнішню захисну оболонку.


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13
Наприклад, дводишна риба - лусковик, закопуючись у мул на глибину близько метра, утворює навколо себе захисну капсулу з часток мулу, склеєних слизом шкірних залоз. У такому стані риба може перебувати близько дев'яти місяців (в умовах експерименту - до чотирьох років) і виходить із нього лише після того, як водойма заповнюється водою.


Слайд #14
Подібним чином посуху переживають і риби наших прісних водойм - в'юни.


Слайд #15
Тривалість переживання посушливого періоду гідробіонтами залежить від їхньої здатності утримувати воду в своєму тілі (витрати води зменшуються за рахунок ущільнення покривів і додаткових захисних оболонок). Коли немає можливості зберегти в організмі необхідну кількість води, гідробіонти часто переходять у стан анабіозу.


Слайд #16
Кінець