Презентація "Німеччина"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Німеччина"
Слайд #1
Німеччина в післявоєнні роки
Виконали
Александрова Ірина
Бадя Юлія


Слайд #2
Територія Німеччини була розділена на 4 зони. Її управління здійснювала РМЗС (Рада Міністрів Закордонних справ). У 1947 р. був підписаний мирний договір з Німеччиною, 1955 з Австрією. За рішенням Контрольної Ради, Німеччина більше не повинна була бути загрозою миру. У Німеччині необхідно було провести:


Слайд #3
Зони контролю в Німеччині


Слайд #4
Суперечностей з приводу майбутнього Німеччини ставало все більше. СРСР не влаштовував план США з приводу Німеччини, а США радянський. Протистояння призвело в 1949 р. до утворення Федеративної Республіки Німеччини (ФРН) на Заході та Німецької Демократичної Республіки (НДР) на Сході.


Слайд #5
ФРН
НДР
Бонн – столиця ФРН
Берлін – столиця НДР


Слайд #6
Зони впливу у Берліні


Слайд #7
Вирішальне значення в розвалі Німеччини зіграло введення в Західній зоні західної марки, також приєднання Західної зони до плану Маршалла. Відповіддю СРСР було введення в Східній зоні своєї валюти. У серпні 1949 р. відбулися вибори в бундестаг (парламент ), 7 вересня 1949 р. в Західній зоні проголошена ФРН, канцлером став лідер Конрад Аденауер. У 1955 р. ФРН вступила в НАТО.
Західна марка
Марка НДР
Федеральний канцлер ФРН Конрад Аденауер, 1949-1963 рр.


Слайд #8
Економісти ФРН пустили економіку країни у вільне плавання. Це дало результати. 50-і, 60-і рр. називають роками «німецького економічного дива». Більше 55% західних німців відносили себе до середнього класу. Це псували лише світові економічні кризи.
Західний Берлін, через 10 років після війни.


Слайд #9
З приходом до влади канцлера Віллі Брандта відбулося зближення з НДР, СРСР, Чехословаччиною та Польщею.
Федеральний канцлер ФРН Віллі Брандт.
Л.Брежнєв і канцлер В.Брандт.


Слайд #10
Після утворення 7 жовтня 1949 р. НДР, влада там переходить в руки Соціалістичної єдиної партії Німеччини, моделлю будівництва соціалізму стає радянська модель. Починається націоналізація, індустріалізація, колективізація. Вводиться карткова система.
«Радянське» містоСхідний Берлін, столиця НДР.
Герб НДР


Слайд #11
Всі ці заходи викликали масове невдоволення в НДР. 17 червня 1953 відбулися хвилювання в містах пригнічених радянськими військами: Берліні, Лейпцигу, Галле та інших. Німці продовжували бігти в Західний Берлін. У 1961 р. відбувається «Берлінська криза», результатом стало зведення Берлінської стіни.
Берлінська стіна


Слайд #12
Будівництво стіни
Втеча німців з НДР до ФРН


Слайд #13
«Застій» в СРСР, викликав і застій в НДР, пов'язаний він з ім'ям президента Еріха Хонеккера. Розрив рівня життя між НДР і ФРН збільшувався. В кінці 80-х рр. криза досягла кульмінації. На хвилі перебудови СРСР не підтримав Хонеккера і 18 жовтня 1989 р. він пішов у відставку, почалася «оксамитова революція».
Президент НДР Е. Хонеккер, 1979-1989 рр.
Хонеккер і Брежнєв на марці НДР


Слайд #14
8 листопада 1989 р. було оголошено, що відкриється пропускний пункт у Берлінській стіні, це призвело до стихійних заворушень і падінням стіни. 20 грудня в НДР приїхав канцлер Г. Коль. Об'єднання НДР і ФРН прийняло стихійний характер. Після виборів 18 березня 1990 р. в ГДР, 1 липня 1990 р. в НДР вводилася Західна марка, нарешті 3 жовтня 1990 р. відбулося об'єднання Німеччини, фактично НДР увійшла до складу ФРН.
Падіння Берлінської стіни 8 листопада 1989 р.
Канцлер ФРН та об'єднаної Німеччини Г. Коль, 1982-1998 рр.


Слайд #15
12 вересня 1990 США, СРСР, Франція і Великобританія в Москві підписали договір про остаточне врегулювання відносин щодо Німеччини.
Після підписання договору 12 вересня 1990 р. у Москві.


Слайд #16
Після об'єднання в колишній НДР проводиться прискорена приватизація, закриваються десятки заводів і фабрик, тисячі німців їдуть зі сходу на захід на заробітки. Кількість безробітних у ФРН досягає 4 млн. чол. Це призводить до приходу до влади Г.Шредера. Він знижує податки, проводиться реформа освіти, допомога молоді.
Канцлер ФРН Герхард Шредер 1998-2005 рр.


Слайд #17
У зовнішній політиці відбувається зближення ФРН і Росії. Німеччина бере активну участь у програмах НАТО. У 1994 р. Росія виводить війська з Німеччини. У 2005 р. Шредер йде у відставку. Уряд вперше в історії Німеччини займає жінка - Ангела Меркель. Вона продовжує боротьбу з безробіттям, веде м'яку зовнішню політику.
Канцлер ФРН Ангела Меркель 2005 - ... рр.