Презентація "Африка"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Африка"
Слайд #1
Африка


Слайд #2
А́фрика — другий за площею і населенням материк у світі, після Євразії.
S= 30 132 000 км²


Слайд #3
За формою правління переважають республіки.
Демократична Республіка Конго
Арабська Республіка Єгипет


Слайд #4
Три монархії:
Королі́вство Сва́зіленд
Королівство Лесото
Королівство Марокко


Слайд #5
За державним устроєм більшість держав унітарні.
Федерації:
Федеральна Республіка Нігерії
Федеративна Демократична Республіка Ефіопія


Слайд #6
У рельєфі Африки переважають рівнини,плато і плоскогір'я, що лежать на висоті 200–500 м над рівнем моря (39 % площі) і 500–1000 м над рівнем моря (28,1%площі). Низовини зай-мають лише 9,8 % площі, головним чином уздовж прибережних окраїн. За середньою висотою над рівнем моря (750 м) Африка поступається лише  Антарктиді і Євразії.
Третина континенту-пустелі.


Слайд #7
Більша частина Африки лежить у тропічних зонах і тільки північні та південні окраїни — у субтропічних. Африка — найтепліший материк з усіх.


Слайд #8
1 місце - за запасами марганцю,бокситів,кобальту,золота,алмазів
2 місце-за запасами міді,урану,берилію,азбесту,графіту.
3 місце-за запасами нафти,газу,залізної руди


Слайд #9
Населення Африки
В Африці багато племен, етнічних груп і громад. Популяція багатьох громад складає мільйони, племен ж налічується всього кілька сотень. Кожне плем'я ретельно дотримує свої традиції і слідує своїй культурі.


Слайд #10


Слайд #11
Культура Африки виділяється серед культур всіх інших країн світу. Вона настільки багата і різноманітна, що через весь континент змінюється від країни до країни. Африка - єдиний континент, який поєднує в собі різні культури та традиції. Ось чому Африка зачаровує і приваблює туристів зі всього світу.


Слайд #12
 
Культура Африки заснована на африканських етнічних групах і їх сімейних традиціях. Все африканське мистецтво, музика, література відображають релігійні та соціальні особливості африканської культури.


Слайд #13
Модель господарства
Быльшість країн Африки аграрні,деякі-аграрно-індустріальні.
Відносно високого рівня індустралізації,крім Півде́нно-Африка́нськанської Респу́бліки, досягли Маврійський і Республіка Сейшельські Острови,яким вдалося використати зовнішні чинники розвитку(інвестиції зовнішнього капіталу).

Але у більшості країн слабкий розвиток обробної промисловості і низькопродуктивне сільське господарство.
Розвинута переважно гірничодобувна.


Слайд #14
Зовнішньоекономічна діяльність
Розвинуті країни отримують з Африки до 93% алмазів,
80% кобальту і золота,
30%-фосфатів,
27%-міді.
Іноземні інвестиції вкладаються здебільшого у видобуток нафти,енергетику і банківську справу.


Слайд #15
Важливі і перспективні для України взаємозвязки з країнами Африки в таких сферах:
Нафтова промисловість
Металургія
Авіація
Будівництво
Банківська сфера
Партнерами з Україною є здебільшого Лівія і Єгипет.


Слайд #16
Особливості


Слайд #17
З доісторичних часів в Африці збереглося найбільша кількість представників мегафауни. Ніде в світі немає такої великої кількості тварин, як в африканській савані: слони, бегемоти, леви, жирафи, леопарди, гепарди, антилопи (канни), зебри, мавпи, птиця-секретар, гієни, африканський страус, сурикати.


Слайд #18


Слайд #19
Рослинність пустель, навпаки, убога, складається з невеликих співтовариств трав, чагарників і дерев, що ростуть в оазисах, висотних районах, і біля води. В западинах зустрічаються стійкі до солі рослини-галофіти. У водоймах зустрічаються водорості. На узбережжі Атлантичного океану зростає прибережниця і інші солестійкі трави.


Слайд #20


Слайд #21
Піраміда Хеопса


Слайд #22
Піраміда Хеопса (піраміда Хуфу) - найвідоміше з семи див світу, що збереглося до наших днів.Знаходиться в місті Гіза, недалеко від Каїра (Єгипет).


Слайд #23
Більшість єгиптологів вважають, що піраміда була побудована біля 2560 року до н. е. і є гробницею єгипетського фараона IV династії Хуфу (Хеопса). Проте не вдалося знайти жодного напису відносно дати створення цієї грандіозної споруди, тому існують і інші теорії щодо датування і призначення Великої піраміди.
Вхід у піраміду
Тунель Аль-Мамуна
Велика галерея
Камера фараона


Слайд #24
Сахара


Слайд #25
Саха́ра найбільша пустеля світу, площею 9 000 000 км² у Північній Африці. Назва походить від арабського позначення пустелі (صَحراء), «ṣaḥrā´».


Слайд #26
Кіліманджаро


Слайд #27
Кіліманджаро є найвищою горою Африки. Її висота 5897 м. Незважаючи на те, що гора знаходиться практично на екваторі, вершина Кіліманджаро покрита потужними льодовиками. Сходження на Кіліманджаро - цікава пригода. Зазвичай вона займає 6 днів. Сходження на Кіліманджаро не є технічно складним і доступна будь-якому здоровій людині.


Слайд #28
Проблеми


Слайд #29
Численні внутрішні та міждержавні конфлікти у різних регіонах цього континенту. За постколоніальний період там було зафіксовано 35 озброєних конфліктів, в ході яких загинуло 10 млн. людей.


Слайд #30
2.Проблема охорони природи.


Слайд #31
3.Забрудненість території.


Слайд #32
4.Засуха


Слайд #33
5.Проблема води. Посушливий клімат й брак водних ресурсів призвів до того, що тільки 60% мешканців Африки споживають якісну питну воду, решті вона недоступна, через що багато місцевих мешканців, особливо на півдні континенту, страждають на недуги, викликані хвороботворними бактеріями.


Слайд #34
6. Погане харчування стало причиною 3,4 мільйона смертей у 2000 році, 1,8 мільйонів з яких сталося в одній тільки Африці.


Слайд #35
7.Нерозвинутість у сфері освіти і медицини.