Презентація "Париж"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Париж"
Слайд #1
Париж
Виконала учениця 10-Б класу
Самчук Марина


Слайд #2
Париж – столиця Франції, адміністративний центр регіону Іль-де-Франс. Окремий департамент Франції, розташований на річці Сена. Населення міста — 2 233 818 осіб.


Слайд #3
Париж на карті


Слайд #4
Місто розташоване в центрі Паризького басейну, приблизно 65 м над рівнем моря. Межі житлових кварталів Парижа окреслені кільцевою автодорогою протяжністю 36 кілометрів.


Слайд #5
Площа міста становить 105 км², якщо включати площу парків, і близько 87 км² без них.
Місто було засноване на острові Сіте (р. Сена). Довжина Сени в межах Парижа — 12,78 км.
Зараз існує 20 округів Парижа. Традиційно місто ділять на правий та лівий береги.
Лівий берег – на півдні, правий – на півночі.
Зважаючи на визначні місця, розташовані на правому березі, останній асоціюється у парижан з елегантністю і вишуканістю, навідміну від Лівого берега, який співвідноситься з паризькою богемою.


Слайд #6
План Парижу, 1223 рік.


Слайд #7
Острів Сіте в 1609 році.


Слайд #8
Острів Сіте…


Слайд #9
Сена…


Слайд #10
Болонський ліс


Слайд #11
Венсенський ліс


Слайд #12
В Парижі є всього 13 вищих навчальних закладів.З них два найвизначніших:
Французький інститут
Сорбонна


Слайд #13
Лувр
Музей Лувр, відкритий в 1793 в колишній резиденції французьких королів, складається з 8 тематичних відділів де на площі 60 600 м² представлена одна з найбільших світових колекцій, що складається з 35 000 експонатів — шедеврів західноєвропейського мистецтва від Середньовіччя аж до 1848 року, а також античних цивілізацій стародавніх єгиптян, римлян, етрусків, цивілізацій Близького сходу і мистецтва ісламських народів.


Слайд #14
Музей д’Орсе
Музей д’Орсе розташувався в приміщенні колишнього залізничного вокзалу Орсе на березі Сени. Вокзальну будівлю споруджено за проектом Віктора Лалу 1900 року для сполучення між Парижем і Орлеаном, однак вокзал було закрито 1939 року. У 1980-х роках під керівництвом Гае Ауленте будівлю переробили під новий музей. Музей д'Орсе насамперед знаменитий колекцією французьких імпресіоністів. Окрім того тут виставляються картини, скульптури, фотографії та меблі періоду 1848–1914 років.


Слайд #15
Центр Жоржа Помпіду
Центр Жоржа помпіду був побудований в 1977 і є головним осередком сучасного мистецтва Франції. У будівлі знаходиться не тільки музей сучасного мистецтва, але й бібліотека, кінозали, книжкові магазини і студії дитячої творчості. Особливою є вже сама будівля центру — вся інфраструктура (ліфти, вентиляційні шахти, ескалатори) винесена назовні і розфарбована в яскраві кольори.


Слайд #16
Опера Ґарньє
Оперний театр у Парижі, який також відомий під назвами Паризька опера (фр. Opéra de Paris) та Ґранд-опера (фр. Grand Opéra). Будівлю театру, що розрахована на 2200 осіб, споруджено у 1870-х роках в еклектичному стилі за проектом французького архітерктора Шарля Гарньє. На фасаді будівлі напис Académie Nationale de Musique (Національна музична академія).
Всередині…


Слайд #17
Монмартр
Монмартр — назва 130-метрового пагорба на півночі Парижа, де існувало давньоримське поселення. В 1860 році Монмартр став частиною міста, давши назву 18-му муніципальному округу.
Пагорб Монмартр — найвища точка Парижа. На вершині пагорба знаходиться базиліка Сакре-Кер, одна з найпопулярніших пам'яток архітектури французької столиці. Піднятися на Монмартр можна знаменитими сходами або за допомогою фунікулера.


Слайд #18
Сакре-Кер
Католицький храм, споруждений в римсько-візантійському стилі, розташований на вершині пагорба Монмартр, у найвищій точці (130 м) міста.
Пропозицію про спорудження нового храму на згадку про жертви франко-пруської війни, було висловлено в 1871 році. Й хоча ідея зазнала нищівної критики, вона все-таки здобула підтримку депутатів. Кошти на спорудження церкви збиралися через громадську передплату. При закладенні першого каменю (1875 р.) в ґрунт пагорба було покладено бронзовий медальйон з написом «Франція підносить Христові Монмартрську базиліку», а також скриньку з французькими медалями та пергамент з протоколом церемонії закладення першого каменя базиліки Сакре-Кер.
Невдовзі роботи було призупинено з метою укріплення ґрунту пагорба, під яким знаходилися старовинні каменоломні. Будівництво закінчилося лише в 1914 році. Освячення церкви відбулося в 1919 році.


Слайд #19
Мулен Руж
Мулен Руж — знамените класичне кабаре в Парижі, побудоване в 1889 році. Мулен Руж — одна з визначних пам'яток французької столиці. Розташоване в 18 муніципальному окрузі, на бульварі Кліші, в кварталі червоних ліхтарів поблизу площі Пігаль.


Слайд #20
Вежа Монпарнас
Найбільший хмарочос Парижу… Висота 59-поверхового будинку становить 210 метрів.


Слайд #21
Найстаріші сади Парижу…
Сад Тюїльрі 
Люксембурзький сад


Слайд #22
Міст для закоханих…


Слайд #23
Одна з головних магістралей Парижа – Єлисейські поля…
Ця вулиця відома на весь світ своїм буржуазним стилем і величезною кількістю вишуканих магазинів. У кінотеатрах, розташованих на Єлисейських Полях часто проходять прем'єри кінофільмів за участю багатьох кінозірок. Шанз-Елізе — одна з кращих вулиць в Парижі і, існує такий вираз у Франції: «la plus belle avenue du monde» — «найгарніший проспект у світі».


Слайд #24
Три найвідоміші паризькі пам'ятки — це стародавній Собор Паризької Богоматері, побудований на острові Сіте ще в XII столітті, Ейфелева вежа і Тріумфальна арка — конструкції XIX століття.
Три пам’ятки


Слайд #25
Собор Паризької Богоматері


Слайд #26
Тріумфальна арка
Розташована на площі Шарля де Голля (Place Charles-de-Gaulle) в Парижі, арка стоїть в центрі площі Етуаль.
З  часів правління Людовіка XIV пряма дорога сполучала дві королівські резиденції — паризький палац Лувр і Версальський палац. Назва цієї дороги — «Тріумфальна дорога» — не застаріло і сьогодні: на одній осі розташовані тут три арки — Каррузель біля Лувру, Тріумфальна арка на площі Етуаль і Велика арка, побудована вже в нашу епоху в ультрасучасному кварталі Дефанс. У грудні 1806, відразу після Аустерліцкого битви, Наполеон розпорядився спорудити на паризькому горбі Шайо тріумфальну арку на честь військових перемог, взятих Францією під час Революції і в період Першої імперії. Цілих 2 роки пішло на спорудження фундаменту. У 1810, коли новоспечена імператриця Марія-Луїза повинна була урочисто в'їхати в столицю по полях Елісейських, на кам'яному фундаменті була поспішно зроблена з дощок і суворого полотна «декорація» майбутньої арки.Наполеон не дожив до закінчення будівництва Тріумфальної арки: воно завершилося лише в 1836 р., під час правління Луї-Філіппа. 15 грудня 1840 під аркою проїхав траурний кортеж з прахом Наполеона, доставленим з острова св. Олени.


Слайд #27
Площа Етуаль
Сходи всередині арки


Слайд #28
Ейфелева вежа
Розміщена на Марсовому полі, символ сучасної Франції. Вежу названо на честь її конструктора Густава Ейфеля. Сам Ейфель називав її 300-метровою вежею інша, народна назва – Залізна Леді. Вона щорічно приймає понад 6 мільйонів відвідувачів. Вежа стала однією з найвідвідуваніших туристичних пам’ток світу.
Спочатку вежа була зведена як тимчасова споруда та використовувалася як символ і вхідна арка паризької Всесвітньої виставки 1889 року. Вежу збирались розібрати через деякий час після завершення виставки, але завдяки вже встановленим там радіоантенам рішення було скасоване.


Слайд #29
Конкурс трьохсотметрових споруд.


Слайд #30
Будівництво Залізної Леді…


Слайд #31
Всередині…
Ліфт


Слайд #32


Слайд #33
Вранці…
Вночі…


Слайд #34
Дякую за увагу!