Презентація "Природні дива України"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Природні дива України"
Слайд #1
Природні дива України


Слайд #2
План
1.Кришталева печера
2.Вулкан Старуня
3. Водоспади:

Водоспад Гук
Водоспад Лумшори
Водоспад Труфанець
Русилівські водоспади


Слайд #3
Кришталева печера
На вузькому вододільному плато між Циганкою і впадаючим в неї з південного сходу Семеновим потоком і знаходиться печера Кришталева.
Продовження


Слайд #4
Кришталева печера
Кришталева печера
Вхід у неї розташований на крутому схилі долини, вище русла річки на 60-70 м. Стіни багатьох печерних галерей покриті білосніжними або забарвленими у різноманітні кольори кристалами вторинного гіпсу.
Продовження


Слайд #5
Кришталева печера
Вхід до Кришталевої розташований високо над землею. На відстані приблизно в 50 кроків від початку підземної подорожі зустрічалися перші гроти.
План


Слайд #6
Вулкан біля села Старуня
Навіть легенда є про назву села: начебто колись після татарського наїзду, коли було вбито всіх жителів та спалено всі хати, залишилася в селі одна баба Руня, стара і – чомусь – вагітна. Так та стара Руня і не дала
селу померти.
Продовження


Слайд #7
Вулкан Старуня
Старунський вулкан – зовсім юний за віком. Півтори сотні років – не вік для вулканів. І він не зовсім... природній. Тут не обійшлося без втручання людини в природу. Тепер от маємо пам’ять про першу в Україні екологічну катастрофу, яка сталася ще в ХІХ ст.
Вулкан Старуня
План


Слайд #8
Водоспад Гук
В Карпатах чи не кожний третій водоспад - то Гук. Гучний тому що, чути здалеку. Тому називатимо ось цей, розташований в кількох кілометрах від Микулучина, повним титулом - Гук Женецький. Гучний, та ще й жене кудись, не дивлячись.
Продовження


Слайд #9
Водоспал Гук
Вказівник дещо применшує відстань до водоспаду - вона складає майже 5 км. перепад висот незначний: біля лісництва ви знаходитесь на 800 м над рівнем моря, біля водоспаду - на трохи менше як 900 м н.р.м.
Водоспад Гук
План


Слайд #10
Водоспад Лумшори
В 16 км від Турьїх Реметів лежить село Лумшори. "16 км від Турьїх Реметів" слід розуміти так: повна глуш, мобільного зв'язку немає, гори, ліси, автентика. Автентики, може, й небагато. але місце симпатичне.
Продовження


Слайд #11
Водоспад Лумшори
Поблизу села є однойменне урочище, а в ньому водоспад з такою ж назвою.
Вода з впертістю, якій можна позаздрити, несеться сюди з полонини Руна, а в ущелині Лумшори ділиться на дві протоки, які й падають на гладке сіре каміння з висоти 12 метрів.
План


Слайд #12
Водоспад Труфанець
Водоспад Труфанець - це між Ясінею та Квасами, при автодорозі. З південно-східних схилів Свидовецького хребта, з-під Близниці, з субальпійських лісів і лук, з висоти в 1720 метрів несеться чиста вода - і так спішить до устя великої ріки, що, не витримавши, летить з 36-метрової висоти.
Водоспад Труфанець
План


Слайд #13
Русилівські водоспади
Це чарівне, заховане в глибокому лісі місце, де навіть метелики нелякані людиною. Вони кружляють над тобою, а іноді присідають на сусідню квітку і запросто позують протягом хвилини-другої. Природа тут така, якою вона мусить бути: справжня та автентична. І більше - нічого.
Русилівські водоспади
Продовження


Слайд #14
Русилівські водоспади
 Висота Русилівських водоспадів різна: є маленькі, є побільше. Найграндіозніший (шостий) ллється з висоти 11 метрів. Чимало!


Слайд #15
Кінець