Презентація "Японія"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Японія"
Слайд #1
Японія
Країна Ранкового Сонця


Слайд #2
Географічне положення
Японія — острівна країна. Вона розташована на однойменних островах біля східного узбережжя Азії. Великими вважаються чотири острови — Хоккайдо, Хонсю, Кюсю і Сікоку. На південь їх продовженням є архіпелаг Рюкю. Найбільший острів Хонсю (231 тис. км кв., або 61 % території країни)


Слайд #3


Слайд #4
Столицею Японії є місто Токіо - економічний і політичний центр країни. Тут знаходяться Парламент, Кабінет Міністрів, Верховний Суд та імператорський палац.


Слайд #5
Найвищий законодавчий орган - двопалатний парламент (Палата представників, обирана на 4 роки, і Палату радників, термін повноважень якої 6 років).
За державним устроєм Японія – конституційна монархія,єдина імперія у світі.
Імператор — символ єдності нації, реальною владою не володіє.


Слайд #6
Імператор
Діючим імператором Японії є Акіхіто.
Його династія Токугава править вже 2600 років.


Слайд #7
Японці з давніх-давен називають свого країну Ніппон. Ця назва складається з двох ієрогліфічних знаків, перший з яких означає «сонце», а другий — «основа». Звідси й походить назва Японії як Країни Ранкового Сонця. Червоне сонячне коло на японському прапорі і кругла хризантема (національна квітка японців) на державному гербі також символізують сонце, що сходить.


Слайд #8
Державний прапор Японії


Слайд #9
Державний герб Японії


Слайд #10
Державна мова
Традиційно більша частина населення користується японською мовою. Юридично не має статусу офіційної мови, але фактично є такою. В системі японської освіти вивчається як «державна мова». Кількість носіїв мови в Японії і світі складає близько 130 мільйонів осіб. Займає 9 місце в світі для кількості мовців


Слайд #11
Грошова одиниця – ієна, одна з основних валют світу поруч з доларом США та євро.


Слайд #12


Слайд #13
Природні умови і ресурси
Природними багатствами Японії є її клімат, родючі ґрунти, ліс, гідроенергетичні ресурси, рибні багатства навколишніх морів.
Разом з тим, Японія надзвичайно бідна на паливо і мінеральну сировину. Вкрай низьким є забезпечення рівнинними, зокрема сільськогосподарськими землями.


Слайд #14
Рельєф
Особливістю Японських островів є гірська місцевість та нечисленні рівнини. Також через вулканічну активність часто трапляються землетруси. Найвищою горою в Японії вважається г. Фудзіяма (3776м). Останнім часом цей вулкан не є активним, але він і досі належить до діючих вулканів.


Слайд #15
Гори Фудзі – Японські Альпи


Слайд #16
Гора Фудзіяма


Слайд #17
Гора Фудзіяма


Слайд #18
Найбільші річки — Сінако, Тоне, Кітакамі, Тенрі, Могамі.
Більшість рік - це бурхливі гірські потоки, джерела гідроэнергетики та води для зрошування. Для судноплавства вони непридатні.
Озера в Японії двох типів: глибоководні гірські та мілководні, розташовані на прибережних низинах. Достаток рік, озер, підземних вод, якими щедро наділена Японія, впливає позитивно на розвиток сільського господарства і промисловості.


Слайд #19
Клімат
Японські острови, які простягаються з півночі на південь, лежать у шести кліматичних зонах.
На півночі країни клімат помірний, а на півдні — субтропічний і тропічний мусонний.
Літо достатньо жарке по всій країні — від +30°С на півночі до +38°С на півдні.
Влітку випадає максимальна кількість опадів — від 700 мм на півночі до 1200 мм — на півдні, при цьому вологість повітря дуже висока, часті тайфуни.


Слайд #20
Весна
Літо
Осінь
Зима
15℃
30℃
15℃
0℃
Пори року Японії


Слайд #21
Населення
За чисельністю населення Японія займає сьоме місце в світі. Воно становить 127 млн. чоловік.
Для Японії характерний І тип відтворення.
Густота населення Японії становить 331 чоловік на 1 км.кв.
Урбанізація 90%.
Японія має найвищий показник у світі за тривалістю життя: 85.2 роки для жінок і 78.3 роки для чоловіків.


Слайд #22
Етнічний склад
Японія країна одного етносу. 99% її мешканців - японці , 0,5% — корейці, 0,5% – китайці і айни (залишки корінного населення).


Слайд #23
Токіо, Йокогама, Осака, Нагоя, Саппоро, Кобе, Кіото, Фукуоко, Кавасакі, Сайтама, Хіросіма, Сендай, Кітакюсю.
В Японії є 13 міст-мільйонерів


Слайд #24
Релігія
В сучасній Японії наявні дві основні релігії: синтоїзм (76 %), буддизм (16 %).


Слайд #25


Слайд #26
Свята Японії
15 січня День повноліття.
11 лютого День заснування держави.
21 березня День весняного рівнодення.
29 квітня День зелені.
3 травня День Конституції.
4 травня День відпочинку.
5 травня День дітей.
20 липня День моря.
15 вересня День вшанування людей літнього віку.
21 вересня День осіннього рівнодення.
10 жовтня День спорту.
3 листопада День культури.
23 листопада День праці.
23 грудня День народження нинішнього імператора Акіхіто.


Слайд #27
Кімоно
Кімоно – традиційний одяг Японії. На відміну від традиційного європейського одягу, який підкреслює конструкцію тіла людини, кімоно виділяє лише плечі та перехват носія, приховуючи недоліки його фігури. Західний одяг акцентує на рельєфі, а японський — на рівномірності і площині. Це пов'язано з традиційним уявленням японців про ідеальну конституцію — «чим менше опуклостей і нерівностей, тим красивіше».


Слайд #28


Слайд #29
Ікебана
Ікебана - це давнє мистецтво складання квіткових композицій.
Вона зародилася в Китаї в VII столітті. Її винайшов священик-буддист. Спочатку вона використовувалася як підношення богам, Буддам і створювалася тільки ченцями. У наш час цим займаються в основному жінки, але в давнину цим займалися виключно чоловіки-ченці. Згодом ікебану перейняли японці, і, як це часто бувало, вони переробили її на свій лад, і розвинули це мистецтво.


Слайд #30
Орігамі
Орігамі – це мистецтво складання фігурок з паперу.
Історики не мають жодних сумнівів, що папір був винайдений саме в Китаї. Однак батьківщиною орігамі стала саме Японія. Записки, складені у формі метелика, журавля, чи квітки абстрактної геометричної фігури, були символом дружби чи доброго побажання для коханої людини.


Слайд #31
Тяною - чайна церемонія
Чайна церемонія, така багата традиціями і романтичними оповіданнями, являється, по думці японців справді мистецтвом життя, зведеним в культ. Знання її розцінюється японцями, як міра освіченості, це - свідоцтво духовної культури людини. Японці бачать сенс чайної церемонії в знаменитому вислові Рікю: "Тяною - це поклоніння красі в сірому світлі буднів.".


Слайд #32
Кухня
Япо́нська ку́хня — одна із найбільш своєрідних у світі, і якщо європеєць бажає належно її оцінити, його чекає чимало несподіванок. Основу страв японської кухні складають рис, овочі, риба та продукти моря.


Слайд #33
Сакура — відомий символ Японії та японської культури.


Слайд #34
Етикет
Японці ввічливі і стримані люди. Правила етикету для них дуже важливі, як і для інших народів світу. Японці не розраховують на те, що усі будуть дотримувати їхні звичаї, однак, якщо Ви постараєтеся додержуватися японської манери поводження, вам будуть дуже вдячні. У той же час досить просто поводитися чемно і дотримувати звичайні правила спілкування, прийняті в Україні.


Слайд #35
Визначні місця


Слайд #36


Слайд #37
Самураї
Японські солдати-дворяни
Дух Японії


Слайд #38
Господарство
ВВП Японії на душу населення становить 33 тис. доларів США.
В Японії розвинуті всі галузі промисловості:ПЕК, металургія, машинобудування, хімічна промисловість.


Слайд #39
Машинобудування
Другою основною галуззю машинобудування є електроніка. Японія займає перше місце в світі по виробництві телевізорів, магнітофонів та роботів. Найвідоміші фірми “Соні”, “Тошива”,
“Панасонік”.
Провідною галуззю промисловості Японії є машинобудування.
Японія щорічно виробляє 13 млн. автомобілів. Найвідоміші фірми “Тойота”, “Ніссан”, “Хонда”, “Міцубісі”, “Сузукі”, “Мазда”.


Слайд #40


Японські технології


Слайд #41
Японські автомобілі


Слайд #42
Сільське господарство
Сільське господарство Японії розвивається інтенсивним шляхом. Лише 11% площі країни придатні для сільського господарства.
У структурі японського сільського господарства переважає рослинництво.
Важливу роль в сільському господарстві виконує вирощування рису. Посіви рису займають половину посівних площ. Рисове господарство захищається протекціоністською політикою держави.
Важливе значення в Японії мають овочівництво і садівництво.


Слайд #43
Рослинництво


Слайд #44
Сільське господарство
Тваринництво в Японії довгий час не мало ніякого значення, оскільки японці були вегетаріанцями. Продуктів тваринництва вони не вживали, робочою худобою також не користувалися. Розвивалося лише конярство для потреб армії. Зараз ситуація змінилася, і ця галузь отримала нові стимули для розвитку. Швидко зростає поголів'я великої рогатої худоби м'ясного та молочного напрямів, свиней і бройлерів та виробництво м'яса, молока і яєць.


Слайд #45
Транспорт
В Японії розвинуті всі види транспорту, крім річкового.
Мережа залізниць з швидкостями руху 200-250 км/год та швидкісних шосейних доріг поступово зв'язала всі основні економічні центри країни.


Слайд #46