Презентація "УЛЬТРАЗВУК та ІНФРАЗВУК"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "УЛЬТРАЗВУК та ІНФРАЗВУК"
Слайд #1
УЛЬТРАЗВУК та ІНФРАЗВУК


Слайд #2
УЛЬТРАЗВУК
Ультразвук міститься в шумі вітру і моря, видається і сприймається поруч тварин (кажани, риби, комахи та ін), присутній в шумі машин. Застосовується в практиці фізичних, фізико-хімічних та біологічних досліджень, а також у техніці для цілей дефектоскопії, навігації, підводного зв'язку, для прискорення деяких хіміко-технологічних процесів, отримання емульсій, сушки, очищення, зварювання та інших процесів і в медицині - для діагностики і лікування
Не чутні людським вухом пружні хвилі, частоти яких перевищують 20 кГц.


Слайд #3
Живі ехолокатори
Кажани орієнтуються в просторі за допомогою ехолокації - вони випускають короткі ультразвукові імпульси частотою 20-120 кГц і тривалістю     0,2-100 мс.


Слайд #4
Метелик з ехолокатором
Нічні метелики-совки здатні сприймати ультразвуки до 150 кГц. Слухова система цих комах примітна ще й тим, що морфологічно і функціонально вона тісно пов'язана з нервовими центрами управління польотом.


Слайд #5
Сонари дельфінів
Дельфіни використовують головним чином частоти від 80-100 кГц. Потужність випромінюваних дельфінами локаційних сигналів може бути дуже великою; відомо, що вони можуть виявляти косяки риби на відстанях до кілометра.


Слайд #6
Ехолокація в техніці
Ехолот — вузькоспеціалізований гідролокатор, обладнання для дослідження рельєфу дна водного басейну.


Слайд #7
Ультразвук в медицині
Ультразвукові дослідження широко використовуються в медицині


Слайд #8
ІНФРАЗВУК
Не чутні людським вухом пружні хвилі низької частоти (менше 16 Гц).
При великих амплітудах інфразвук відчувається як біль у вусі. Виникає при землетрусах, підводних і підземних вибухах, під час бур і ураганів, від хвиль цунамі . Оскільки інфразвук слабо поглинається, він поширюється на великі відстані і може служити передвісником бурь, ураганів, цунамі.


Слайд #9
Медузи
На краю "дзвони" у медузи розташовані примітивні очі і органи рівноваги - слухові колбочки завбільшки з шпилькову голівку. Це і є "вуха" медузи. Проте "чують" вони не просто звукові коливання, які доступні для нашого вуха, а інфразвуки з частотою 8 - 13 герц.


Слайд #10
Люди бачать привидів через вплив інфразвуку
Деякі вчені вважають, що інфразвукові частоти можуть бути присутніми в місцях, які, за легендами, відвідують привиди, і саме інфразвук викликає дивні враження, зазвичай асоціюються з привидами.