Презентація "Застосування інтерференції"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Застосування інтерференції"
Слайд #1
Застосування інтерференції


Слайд #2
Інтерференція світла – перерозподіл інтенсивності світла в результаті накладення (суперпозиції) декількох світлових хвиль.
Це явище супроводжується в просторі максимумів і мінімумів інтенсивності. Її розподіл називається інтерференційною картиною.


Слайд #3
Застосування інтерференції є дуже великим і
важливим.
Інтерференція має найширше застосування для вимірювання довжини хвилі випромінювання, показників заломлення і дисперсійних властивостей речовини, для вимірювання кутів, лінійних розмірів деталей в довжині світлової хвилі. Використовується для дослідження тонкої структури спектральної лінії, контролю якості оптичних систем.


Слайд #4
На використанні інтерференції світла заснована дія інтерферометрів та інтерференційної спектроскопії. Метод голографії також заснований на інтерференції
світла.
Також інтерференцію широко використовують у радіотехніці і акустиці для створення складних антен.


Слайд #5
Інтерференцію поляризованих променів широко використовують у кристалооптиці для визначення структури та орієнтації осей кристала, в мінералогії – для визначення мінералів та їх порід, для виявлення та досліджень напружень і деформацій у твердих тілах, а також для створення вузькосмугових світлофільтрів.


Слайд #6
За допомогою інтерференції можна оцінити якість обробки поверхні виробу з точністю до 1/10 довжини хвилі. Для цього потрібно створити тонкий клиноподібний прошарок повітря між поверхнею зразка і дуже гладкою еталонною пластиною. Тоді нерівності поверхні викличуть помітні викривлення інтерференційних смуг.


Слайд #7
Інтерферометр – вимірювальний прилад, в якому використовуються інтерференція хвиль.
Принцип дії всіх інтерферометрів однаковий, і відрізняються вони лише методами отримання когерентних хвиль і тим, яка величина безпосередньо використовується.


Слайд #8
Інтерференція двох хвиль від двох точкових джерел. Максимуми показано блакитним, провали — червоним/жовтим.
Картина інтерференції двох кругових когерентних хвиль, у залежності від довжини хвилі та відстані між джерелами.


Слайд #9
Компакт-диск
Мильна бульбашка
Інтерференція світла у природі та техніці


Слайд #10
Пір’я птахів
Метелик
Інтерференція світла у природі та техніці


Слайд #11
Дякую за перегляд!
Виконала
Учениця 11-А класу
НВК №6
м. Хмельницького
Дорох Анастасія