Презентація "Основні елементи художньо-образної мови театрального мистецтва"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Основні елементи художньо-образної мови театрального мистецтва"
Слайд #1
Основні елементи художньо-образної мови театрального мистецтва
Автор проекту:
Загородня Катерина


Слайд #2
Значення художньої культури та мистецтва
Художня культура є невід'ємною частиною духовної культури людства. Вона відкриває людині шлях до прекрасного. Основа художньої культури - мистецтво, яке в художніх образах відображає дійсність, концентрує в собі головні особливості естетичного ставлення до світу. Мистецтво покликане виховувати художній смак людини, розвивати її здатність до творчості за законами краси. Тож який зміст ми вкладаємо в поняття "мистецтво"?


Слайд #3


Слайд #4
Мистецтво
Мистецтво - водночас і творення, і пізнання світу, і спілкування.Воно звернене до почуттів людини і впливає на неї з великою силою, виховуючи через любов до прекрасного моральні якості. Ми слухаємо музику, читаємо книги, відвідуємо музеї, дивимось кінофільми й театральні вистави - і наше життя наповнюється красою, набуває нового змісту.


Слайд #5


Слайд #6
Українське мистецтво
Українське слово "мистецтво" походить від німецького Meister (майстер), яке в свою чергу походить від латинського Magister (навчитель, начальник), що в свою чергу, вірогідно, утворене шляхом поєднання слів magis ("великий") та histor знавець, умілець, згодом - актор (histrion).


Слайд #7


Слайд #8
Сучасне значення
Термін "мистецтво" не відразу набув сучасного значення. У Стародавній Греції, наприклад, і мистецтво, і техніку виконання, тобто майстерність, позначали одним словом - "техне".


Слайд #9


Слайд #10
Художній образ
Одним із найважливіших понять у мистецтві є художній образ, який поєднує реальний світ і творчий задум митця. Художній образ - особливий спосіб відображення життя, характерний лише для мистецтва. У художньому образі автор не просто відтворює побачене або почуте, а й створює за допомогою слів, кольору, звуків або пластичної форми ще одну дійсність. Образ може бути простим, зрозумілим- реалістичним, а може бути й дуже складним, ґрунтуватися на символічному рішенні митця.


Слайд #11


Слайд #12
Висновок
Взаємовплив різних видів мистецтва часто зумовлює виникнення дуже цікавих творів. Наприклад, відомий літературний твір М. Гоголя "Тарас Бульба" став основою створення шедеврів художнього, музичного, театрального й кінематографічного мистецтв.


Слайд #13
Дякую за увагу!