Презентація "Ілля Юхимович Рєпін"

-3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Ілля Юхимович Рєпін"
Слайд #1
Роботу виконала
Гич Ірина 11-А клас
Ілля Рєпін


Слайд #2
Ілля́ Юхи́мович Рє́пін- народився
1844, Чугуїв,
 Харківська губернія  — російський художник-реаліст українського походження.


Слайд #3
Біографія
Походить з родини військового поселенця. Одним із його предків був український козак Ріпа. Хлопцем навчався у місцевій іконописній майстерні. У 20 років подався до столиці Російської імперії — Санкт-Петербургу.


Слайд #4
З 1863 року в Петербурзькій малювальній школі, у 1864-71 роках — у Петербурзькій Академії Мистецтв (учень І. М. Крамського), яку закінчив з золотою медаллю і відбув у студійну подорож до Італії та Франції.


Слайд #5
За конкурсне полотно «Христос воскрешає дочку Іаіра» Рєпін отримав право на шестирічне перебування за кордоном як академічний пенсіонер, за державний рахунок.


Слайд #6
1870-1880 були насичені подорожами по Росії та створенням декількох відомих картин. Художник відвідав рідний Чугуїв, де збирав матеріали до майбутніх картин. Серед них — «Бурлаки на Волзі», «Дочка Віра в дитинстві», «Хресна хода в Курській губернії», «Царівна Софія».


Слайд #7
Саме в Чугуєві створене полотно «Протодиякон» зі складним образом православного священика, що викликав суперечливі відгуки через суперечливість самої особи. Значну історичну драму розв'язує й полотно «Цар Іван убиває свого сина» (1885).


Слайд #8
Художник був одружений двічі. Шлюб з першою дружиною — Вірою Олексіївною — не задовольнив художника, і він розірвав його. Друга дружина художника — Нордман Северова, письменниця, померла від сухот (туберкульозу).


Слайд #9
З 1893 — академік, професор Петербурзької Академії ; член товариства Передвижників і «Мир искусства» . З ініціативи Великого князя Сергія Олександровича — прийняв пропозицію працювати в Імператорській академії заради реформування навчального закладу.


Слайд #10
Син Рєпіна Юрій став другорядним художником, не залишивши відомого сліду в російському мистецтві. Одна з дочок була розумово відсталою.


Слайд #11
Рєпін помер у своїй садибі «Пенати», яка після розпаду Російської імперії опинилася на території Фінляндії. За заповітом, тіло поховали в парку садиби без труни. На могилі (за заповітом художника) висадили дерево. Могила збережена.


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14


Слайд #15