Презентація "Декоративно – ужиткове мистецтво в Україні"

+5
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Декоративно – ужиткове мистецтво в Україні"
Слайд #1
Декоративно – ужиткове мистецтво в Україні.


Слайд #2
З найдавніших часів українці займалися різноманітними ремеслами і промислами. Упродовж століть десятки й сотні тисяч майстрів – килимарниці, вишивальниці, ткачі, гончарі, різьбярі по дереву, кістці та рогу, майстри декоративного розпису, склороби-гутники, золотарі-ювеліри, ковалі, майстри лозоплетіння і художньої обробки шкіри та багатьох інших професій – створювали речі, необхідні людям у побуті. Кращі з них ми називаємо тепер творами народного мистецтва.


Слайд #3
Художня обробка дерева
Одним із найбагатших на різноманіття народних промислів сучасних осередків є Прикарпаття де мистецтво художньої обробки дерева, особливо художня різьба, займає тут найголовніше місце. Традиції Яворівської школи різьбярства мали величезний вплив на характер формування стильових особливостей українського різьбярства взагалі.


Слайд #4
Майстерня для обробки дерева


Слайд #5
Художня обробка дерева – найдавніший вид декоративно-прикладного мистецтва. За формотворчими техніками художнє деревообробництво поділяється на відповідні галузі: бондарство, деревообробне токарство, столярство та декоративне різьблення.
Визначними осередками є Яворів на Львівщині та с. Вижниця (Чернігівська обл.)


Слайд #6


Слайд #7
Сергій Дороженко -- Різьблені тарілки


Слайд #8


Слайд #9
Вироби з коріння. Олександр Орос


Слайд #10


Слайд #11
Гончарство
Гончарство — обробка глини та виготовлення різноманітного кухонного посуду, а також цегли, кахлів та іншої кераміки.


Слайд #12
Так відомими центрами художньої кераміки є Опішня (Полтавщина),Васильків(Київщина), Косів(Гуцульщина).


Слайд #13
На Київщині — це Дибинці, Васильків, Канів, Нові Петрівці, Моринці, Гнилець; на Полтавщині — Опішня, Хомутець. Комишня; на Чернігівщині — Ічня, Городня, Короп, Ніжин, Олешня, Кролевець, Шатрищі; на Поділлі — Бубнівка, Бар; на Західній Україні — Косів, Коломия, Ужгород, Хуст, Ольхівка, Дубовинка; на Харківщині — Ізюм, Просяне, Нова Водолага; на Волині — Рокита, Дубровиця та ін.


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17
Українська вишивка Рушники
За мотивами орнаменти вишивок поділяються на три групи: геометричні, рослинні, зооморфні (тваринні) й відображають елементи символіки стародавніх вірувань, культів.


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20
Ткацтво.


Слайд #21
Традиційний ткацький верстат (реконструкція) з українського Полісся, експозиція Музею ткацтва Чернігівщини.


Слайд #22
Килимарство


Слайд #23
Художній розпис
Одним з найвідоміших центрів, що здавна славився своєрідним мистецтвом розпису на Україні, є село Петриківка Дніпропетровської області.


Слайд #24
Пектриківський розпис


Слайд #25


Слайд #26


Слайд #27


Слайд #28


Слайд #29


Слайд #30


Слайд #31
Вироби із соломи


Слайд #32


Слайд #33
Лозоплетіння


Слайд #34


Слайд #35
Писанкарство
Ще одним унікальним явищем у декоративному мистецтві України є розпис великодніх яєць – писанок. Українські писанки беруть свій початок від прадавніх вірувань нашого народу. Якщо за часів язичництва писанку розписували до свята Весни, то за християнства – до Великодня, свята Воскресіння Христового.


Слайд #36
В залежності від регіону існують відмінності в композиції декору, кольоровій гамі, поділі поверхні писанок. Численні хрести та перехрещення символізують родючість, кільця та прямі лінії в свідомості наших предків асоціювалися з чоловічим та жіночим началами, кольорова гама відображала навколишню природу. У багатьох народів світу й дотепер існує звичай використовувати яйця у Великодніх святкуваннях, але вони переважно роблять крашанки (тобто, варені яйця, зафарбовані в один колір).


Слайд #37


Слайд #38


Слайд #39


Слайд #40
В Україні ж писанкарство досягло найвищого рівня свого розвитку і стало окремим видом мистецтва, а писанка – одним з культурних символів України
Коломийський музей писанки


Слайд #41
Гутництво


Слайд #42


Слайд #43


Слайд #44
Прикраси зі скла


Слайд #45
Ковальство


Слайд #46


Слайд #47
Художня обробка шкіри


Слайд #48


Слайд #49
Ювелірне мистецтво


Слайд #50


Слайд #51


Слайд #52
Золотарі Гуцульщини


Слайд #53
Кінець!
Виконала:
учениця 10 класу
сзш №78
м. львова
Хомишин Оля