Презентація "Атомна бомба"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Атомна бомба"
Слайд #1
Атомна бомба
Мельніков Віктор
Новицький Олександр
11математичний


Слайд #2
В 1938 р. Отто Ган, Фріц Штрассман й Ліза Мейтнер відкривають розщеплення ядра урану при поглинанні ним нейтронів. Із цього й починається розробка ядерної зброї.
В 1940 р. Флеров й  Петржак, працюючи в ФТІ ім. Йоффе, відкрили спонтанний розподіл ядра урану.
Навесні 1941 р. Фермі завершив розробку теорії ланцюгової ядерної реакції.
У червні 1942 р. Фермі й Г. Андерсоном у ході дослідів був отриманий коефіцієнт розмноження нейтронів більше одиниці, що відкрило шлях до створення ядерного реактора.
2 грудня 1942р. у США заробив перший у світі ядерний реактор, здійснена перша ядерна ланцюгова реакція, яка самопідтримувалась.
 17 вересня 1943р. Стартував «Манхеттенський проект».
16 липня 1945 р. у США в пустелі під Аламогордо (штат Нью-Мексико) випробувано перший ядерний вибуховий пристрій «Gadget» (одноступінчастий, на основі плутонію).
У серпні 1945 р. на японські міста американцями були скинуті перші атомні бомби « Маля» (6 серпня, Хіросіма) і « Товстун» (9 серпня, Нагасакі).
Історія виникнення


Слайд #3
ЯДЕРНА ЗБРОЯ - це зброя масового ураження вибухової дії, засноване на використанні внутрішньоядерної енергії.
Ядерна зброя


Слайд #4
Будова


Слайд #5
1 - хвостовий конус
2 - хвостові стабілізатори
3 - детонатор, спрацьовує на основі атмосферного тиску
4 - Отвори для повітря
5 - алтіметр (вимірює висоту) / датчики тиску
6 - електроніка
7 - захисний контейнер зі свинцю
8 - поглинач нейтронів (U-238)
9 - конвенторний детонатор
10 - плутоній (Pu-239)
11 - резервуар для берілліумной / полоніевой суміші для ініціації ланцюгової реакції
12 - обтічник (вставляється в зарядженому бомбу)
Плутонієва бомма


Слайд #6
Схема першої радянської атомної бомби


Слайд #7
1. «Гарматна» система: суть гарматної схеми полягає у вистрілюванні зарядом пороху одного блоку речовини, що ділиться, до критичної маси («куля» ) в іншій - нерухомий («мішень»). Блоки розраховані так, що при з'єднанні їхня загальна маса стає надкритичною.
Варіанти детонації


Слайд #8
2. Імплозивна схема:схема детонації передбачає одержання надкритичного стану шляхом обтиснення матеріалу, що ділиться, зфокусованою ударною хвилею, створюваною вибухом хімічної вибухівки. Для фокусування ударної хвилі використовуються так звані вибухові лінзи, і підрив відбувається одночасно в багатьох точках із прецизійною точністю.
Варіанти детонації


Слайд #9
Будова атомної бомби, ланцюгова реакція, запаси ядерної зброї світу.
Відео 1


Слайд #10
Наземний
Підземний
Надводний
Підводний
Повітряний
Висотний
Види вибухів


Слайд #11
Способи доставлення ЯЗ


Слайд #12
Фактори ураження ядерної бомби


Слайд #13
(Повітряна) ударна хвиля - область сильного тиску, що розповсюджується від епіцентру вибуху - найпотужніший вражаючий фактор. викликає руйнування на великому просторі, може "затікати" в підвальні приміщення, щілини і т. д.
Захист: укриття.
Ударна хвиля


Слайд #14
Світлове випромінювання: триває кілька секунд і викликає сильні пожежі на місцевості та опіки у людей.
Захист: будь-яка перешкода, що дає тінь.
Світлове випромінювання


Слайд #15
Вражаюча дія проникаючої радіації характеризується величиною дози випромінювання, т. е. кількістю енергії радіоактивних випромінювань, поглиненої одиницею маси середовища, що опромінюється.
Проникаюча радіація


Слайд #16
Радіоактивне зараження місцевості: виникає по сліду рухомого радіоактивної хмари при випаданні з нього опадів і продуктів вибуху у вигляді дрібних частинок.
Захист: засоби індивідуального захисту (ЗІЗ).
Радіоактивне зараження


Слайд #17
Електромагнітний імпульс: виникає на короткий проміжок часу і може вивести з ладу всю електроніку супротивника (бортові комп'ютери літака і т. д.)
Електромагнітний імпульс


Слайд #18
Атомний удар по Хіросімі.
Відео 2


Слайд #19
Випробування Цар-бомби. РС.
Відео 3


Слайд #20
Розпад Радянського Союзу загострив проблему контролю над озброєннями. Керівництво Білорусі та Казахстану проявило готовність проголосити без'ядерний статус і вивести ядерну зброю в Росію. Позиція України була ухильною. З одного боку Україна схилялася до прийняття без'ядерного статусу, з іншого - противилася виведенню ядерної зброї, вимагаючи фінансової компенсації за вартість вивезення до Росії атомної сировини та обладнання. При цьому українське керівництво побоювалося міжнародної ізоляції , в якій воно могла опинитися в разі проголошення України ядерною державою.
Ядерна зброя і Україна


Слайд #21
23 травня 1992 в Лісабоні представники США, Росії, України, Білорусії і Казахстану підписали протокол до радянсько-американського договору СНО- 1 , згідно з яким останні три країни погодилися прийняти на себе зобов'язання колишнього СРСР за договором СНО- 1 . Україна , Білорусь і Казахстан зобов'язалися приєднатися до договору про нерозповсюдження ядерної зброї як без'ядерні країни.
Проте лише 14 січня 1994 в Москві під час візиту до Росії президента США Б.Клінтона було підписано тристоронню російсько-американо–українську угоду про скорочення ядерної зброї і гарантії безпеки України . Росія і США зобов'язалися гарантувати безпеку України після виведення з її території ядерної зброї.


Слайд #22