Презентація "Релігійна і міжконфесійна ситуація у незалежній Україні"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Релігійна і міжконфесійна ситуація у незалежній Україні"
Слайд #1
Релігійна і міжконфесійна ситуація у незалежній Україні
Кононова Крістіна, Ступар Дар’я


Слайд #2
Червень1992 р. - відбувся об'єднавчий собор.
Патріархом Української православної церкви Київського патріархату було обрано Мстислава (Скрипника), а його заступником — Філарета (Денисенка)


Слайд #3
Єдина православна церква в Україні не склалася


Слайд #4
В західних областях розширювався вплив Української греко-католицької церкви (УГКЦ) на чолі з Мирославом Іваном кардиналом Любачівським, котра об'єднувала 2,9 тис. громад.


Слайд #5
Кінець 80-х — початок 90-х років характеризувався зростанням впливу на релігійне життя республіки сектантства:


Слайд #6
Поряд із християнською релігією в Україні існують іудаїзм та іслам. Громади вірних цих релігій активно діють у:


Слайд #7
В Україні наявні:


Слайд #8
Напередодні 2000-річчя Різдва Христового —  величного християнського свята — динаміка релігійних процесів, в першу чергу в середовищі українського православ'я, помітно прискорилась.


Слайд #9
Прихід до влади нового політичного керівництву певною мірою змістив акценти державно-церковних відносин. Його симпатії та цільові установки були ближчими до УПЦ-МП, що призвело до охолодження відносин держави з УПЦ-КП. Особливо це проявилося під час похорону у липні 1995 р. патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка).


Слайд #10
Міжконфесійні суперечності традиційних для України церков, консерватизм існуючих у них обрядів стали важливими чинниками поширення протестантизму. Окремі його течії значно посилились, що створило умови для переходу від окремих сект до розгалуженої організації, тобто набуття церковного статусу.


Слайд #11
Закріплення новою Конституцією невід'ємного для всіх громадян України права на свободу світогляду та віросповідання, насичення його реальним змістом сприяють активізації релігійного життя в нашому суспільстві.


Слайд #12
Дякуємо за увагу!