Презентація "Бароко"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Бароко"
Слайд #1
Презентаціяучениці 9 класуПодільської ЗОШСемко Анастасії


Слайд #2
Бароко


Слайд #3
Архітектура бароко — період в розвитку архітектури країн Західної Європи і Америки, що охопив приблизно 150—200 років. Період почався в кінці 16 століття і завершився в кінці 18-го. Бароко охопило всі різновиди мистецтва, але найбільш яскраво відбилося в живопису, театрі, музиці, архітектурі.


Слайд #4


Слайд #5
Свій внесок в архітектуру бароко зробив і маньєризм. Попри всі недоліки і примхи, майстри маньєризму підхопили естафету інтелектуальних пошуків, високої ерудиції, віртуозної майстерності, науковості і передали її архітекторам італійського Ранішнього бароко (Джакомо делла Порта, Доменіко Фонтана, Карло Мадерно).


Слайд #6


Слайд #7
Архітектура бароко служила утвердженню ідей
католицизму і абсолютизму, але в ній знайшли відображення прогресивні тенденції архітектури, які виявилися в плануванні міст, площ, будівель, розрахованих на маси народу. Блискучим центром барокової архітектури став католицький Рим.


Слайд #8


Слайд #9
Архітектор Віньола, перший двір вілли Джулія в Римі.


Слайд #10
Ранньобароковий костел св.Иоанна Хрестителя в м.Трнава, Словаччина


Слайд #11
Також цей стиль використовують і в сучасності.


Слайд #12


Слайд #13
Сучасний дім в стилі Бароко.


Слайд #14


Слайд #15


Слайд #16
Бароко (іт. barocco — вибагливий, химерний) — стиль у європейському мистецтві у 16-18 ст. Батьківщиною бароко була Італія , де у визначних мистецьких центрах ( Римі, Мантуї, найменше у Венеції і Флоренції) виробили перші зразки бароко в архітектурі, скульптурі, живопису. За висновками науковців - бароко кризовий стиль, що виникає на хвилі кризи гуманізму і народження маньєризму. Якщо Відродження мало незначне поширення в країнах за межами Італії, то з доби бароко почалася справжня навала західноєвропейської цивілізації на відомий світ і включення в орбіту своїх хижацьких інтересів віддалених країн і континентів
( доба Великих географічних відкриттів, хижацька колонізація Америки, Південної Азії тощо).


Слайд #17
Бароко в архітектурі України


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20