Презентація "Музей Чорнобиля"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Музей Чорнобиля"
Слайд #1
Музей Чорнобиля
Основні факти


Слайд #2
Сумні результати господарської діяльності людини. «Чорнобиль-мертве місто». «Чернобыль– мёртвый город»


Слайд #3


Слайд #4
Чорнобиль, місто (з 1941 року) в Україні, Київска область.


Слайд #5
Розміщений на ріці Прип'ять, що впадає у Київське водосховище.


Слайд #6
В связи с аварией (апрель 1986) на Чернобыльской АЭС(в 18 км от Чернобыля, в городе Припять) население было эвакуировано.


Слайд #7
У зв'язку з аварією (квітень 1986 рік) на Чорнобильській АЕС (у 18 км. від Чорнобиля, в місті Прип'ять) поселення було евакуйоване.


Слайд #8


Слайд #9
Чорнобильська АЕС, на Україні, Київська обл. Потужність 3000МВт (3 енергоблоки по 1000Мвт). 1-й блок введений в дію в 1978. У квітні 1986 на 4-му енергоблоці сталася аварія. В результаті якої значна частина території України, Білорусі, Брянській і Калузькій обл. Російської Федерації зазнала радіоактивного забруднення. Населення, що проживало в 30-кілометровій зоні від АЕС, поступово було евакуйовано. До ноябрю1986 аварійний блок був ізольований.


Слайд #10


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13
Секретна записка редактора газети "ПРАВДА" В Губарєва в ЦК КПРС про аварію на Чорнобильській АЕС від 16 мая1986 року.


Слайд #14
З 4 по 9 травня я був в районі Чорнобильської АЕС. Деякими своїми спостереженнями вважаю зобов'язаним поділитися.


Слайд #15
1.Евакуація Прип'яті. Вже через годину радіаційна обстановка в місті була ясна. Ніяких заходів на випадок аварійної ситуації там не було передбачено: люди не знали, що робити. За всіма інструкціями та наказами, які існують 25 років, рішення про виведення населення з небезпечної зони повинні були приймати місцеві керівники ... Ніхто не взяв на себе відповідальність (шведи спочатку вивезли людей із зони своєї станції, а тільки потім почали з'ясовувати, що викид стався НЕ у них).


Слайд #16
2. На роботах у небезпечних зонах (у тому числі в 800 метрах від реактора) знаходилися солдати без індивідуальних засобів захисту.


Слайд #17
3. У Києві панічні настрої виникали з багатьох причин, але в першу чергу через відсутність інформації ...
    Необхідно категорично посилити безпеку людей, що працюють в зоні ... "


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20
У ніч з 25 на 26 квітня 1986 сталася одна з найжахливіших техногенних катастроф в людській історії. В результаті невдалого виробничого експерименту вибухнув 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС.


Слайд #21
Спочатку українські та союзні влади спробували приховати цю аварію, як раніше ховалася інформація практично всіх катастроф, але витік радіоактивних речовин була зафіксована у Швеції та в Західній Німеччині.


Слайд #22
Приховувати інформацію стало не можливо, і в радянських засобах масової інформації на початку травня стали з'являтися скупі повідомлення. Населення забруднених територій було проінформовано пізно, в Києві та інших містах України, що зазнали радіоактивного забруднення, була проведена звичайна першотравнева демонстрація.


Слайд #23


Слайд #24


Слайд #25


Слайд #26


Слайд #27
Надалі у виступах офіційних осіб акцент робився на необхідність "не допустити паніки ''. Чорнобильська аварія мала не тільки прямі наслідки, а й непрямі: населення наочно переконалося в байдужості влади до життя і здоров'я простих людей, а новому радянському керівництву на чолі з Горбачовим довелося зрозуміти, що в нових умовах, колишня закритість радянського суспільства стає неможливою.


Слайд #28


Слайд #29


Слайд #30


Слайд #31


Слайд #32


Слайд #33


Слайд #34


Слайд #35


Слайд #36


Слайд #37


Слайд #38


Слайд #39


Слайд #40


Слайд #41


Слайд #42
ЧОРНОБИЛЬ-МЕРТВЕ МІСТО


Слайд #43


Слайд #44
ЗАВТРА НЕ НАСТУПИТЬ…


Слайд #45