Презентація "Модерн в архітектурі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Модерн в архітектурі"
Слайд #1
Модерн в архітектурі


Слайд #2
Архітектура модерну вирізнялася відмовою від прямих ліній і кутів на користь більш «природніх» ліній, використанням нових технологій. Вона характеризувалася прагненням до створення одночасно і естетично красивих, і функціональних будівель. Велика увага приділялася не тільки зовнішньому вигляду будівель, але й інтер’єру. Всі конструктивні елементи — сходи, двері, стовпи, балкони — художньо оброблялися. Архітектори зверталися до примхливого декоративізму та символів в орнаментиці декорацій, у розписах, скульптурі інтер’єрів і фасадів.
Ратуша, Лондон
Ратуша, Станиславів


Слайд #3
Одним із перших архітекторів, котрі працювали в стилі модерн, був бельгієць В. Орта, що побудував чотири будівлі в Брюселі (три з них нині готелі).


Слайд #4
У різних країнах використовують різні назви стилю модерн:
Ар нуро – Франція і Бельгія;
Югендстиль – Німеччина;
Сецесіон – Австрія;
Ліберті - Італія.


Слайд #5
Будинки у стилі “ар нуво”


Слайд #6
Югендстиль


Слайд #7
Сецесіон


Слайд #8
Ліберті


Слайд #9
Український архітектурний модерн (УАМ)
Будинок Полтавського земства, 1903 рік, проект Василя Кричевського. Перший будинок, збудований у новому українському стилі, що згодом отримає назву Український архітектурний модерн.
Колишня клініка Солецького, в архітектурі якої використовувалися народні гуцульські та закопанські мотиви, архітектор Олександр Лушпинський


Слайд #10
Дякую за увагу!
Презентацію підготувала Анжела Слюсаренко