Презентація "Вольфганг Амадей Моцарт"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Вольфганг Амадей Моцарт"
Слайд #1
Вольфганг
Амадей
Моцарт


Слайд #2


Слайд #3
        Вольфганг Амадей Моцарт – народився 27 січня у старовинному містечку Зальцбург в родині талановитого музиканта, композитора і педагога Леопольда Моцарта. Вольфганг був сьомою дитиною.


Слайд #4
Моцарт
з родиною


Слайд #5
       Якось до сім’і Моцартів завітав у гості друг. Чотирирічний Вольфганг у цей час сидів за столом, тримаючи в руках перо, умочене разом із пальцями в чорнило. Гість поцікавився, чим займається малюк, а той відповів:» Я пишу концерт для клавесина ». Коли батько уважніше придивився до записів, то ледь не заплакав. Це був не просто набір нот, а справжній твір, який потім так і називався – Концерт для клавесина.


Слайд #6


Слайд #7
Отже, у віці чотирьох років Моцарт створив концерт для клавесина.
А вже у 6 років Моцарт дав свій перший концерт. Згодом він разом із батьком і сестрою виступав із концертами в різних містах Європи.


Слайд #8


Слайд #9
Коли йому виповнилося 8 років,
Амадей написав свою першу симфонію.
Талант Моцарта не залишив байдужим
Навіть австрійського імператора, який
Замовив 12-ти річному Моцарту оперу.
У віці 14 років він став академіком
Болонської академії, це при тому, що
звання академіка присвоюється лише
З 26 років.


Слайд #10


Слайд #11
Подорожуючи, у Франції Моцарт познайомився з Алозією Вебер – першим коханням талановитого композитора. Він навіть мріяв одружитися з нею, але батько Моцарта, дізнавшись про почуття сина, заборонив коханим зустрічатися, тому що Алозія походила з бідної сім’і.


Слайд #12
Після подорожі Моцарт повернувся до Зальцбурга та вступив на службу до архієпископа, де він мав не тільки грати, але й прибирати дім. Обідати йому доводилося з прислугою. Грати за межами дому заборонялося. Засмучений лихою долею, Моцарт тікає до Відня.


Слайд #13
Для Моцарта почався складний період у житті, адже йому доводилося багато працювати, щоб заробити на життя.
« Я дуже стомлююсь, - писав він у листах до батька, - лягаю опівночі, а прокидаюсь у п'ятій ранку ».


Слайд #14
Протягом життя він написав багато творів на замовлення, з метою заробітку. Одним із таких творів є Реквієм. Таємницю замовника Реквієму було розкрито згодом: це був граф, який мріяв стати композитором. Коли померла його дружина, граф замовив Реквієм, і присвятив його своїй дружині.


Слайд #15
Смерть композитора була раптовою. Подейкували, що його отруїли. Тіло Моцарта поклали у труну з непофарбованих дощок і поховали в одній ямі з бідняками і безпритульними. На більше грошей не вистачило.


Слайд #16
Дехто звинувачував у смерті його головного конкурента Сальєрі,
але його причетність не була доведена. Основною версією вважається
виснаження організму.


Слайд #17
Через багато років тіло Моцарта намагались знайти – проте марно.
Сьогодні на початку кладовища, де спочиває композитор, стоїть гарний пам'ятник Моцарту, але тіла під ним немає.


Слайд #18
Мало кому відомо, що син Моцарта (Франк Ксавє’р Моцарт) упродовж 30 років мешкав у Львові. Він організував хор, навчав дітей гри на фортепіано, улаштував концерти й сам диригував на них. Він як і батько писав музику. У багатьох його творах звучать мотиви українських народних пісень.


Слайд #19


Слайд #20
        Бедный Моцарт         Бедный Моцарт… В общей могиле         Похоронен на прошлой неделе         Под распевы австрийской метели         Под присмотром ревнивца Сальери,         Бедный Моцарт… Тебя все забыли.         Хрупкий Моцарт, флейту не слышно,         Волшебства в ней совсем не осталось,         Дон Жуана замучила старость,         В птицелове пружинка сломалась.         Бедный Моцарт…         Кто гений –         Тот лишний.          Маргарита Пушкина         О Моцарте, написано великое множество стихотворений и произведений в прозе. Гений Моцарта столь обширен, что повергает всё новых и новых авторов на поиске смысла его великой музыки.