Презентація "Мікеланджело Буонаротті"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Мікеланджело Буонаротті"
Слайд #1
Мікеланджело Буонаротті
(1475-1564)


Слайд #2

- скульптор
- живописець
- архітектор
- графік


Слайд #3
Битва кентаврів
приклад чистої скульптури 15 століття


Слайд #4
Мадонна біля сходів
Якщо ми розглянемо фігури Мадонни, немовляти або хлопчиків на сходах, ми побачимо, що зображення є ніби малюнком , а його контури лише лінією. Пізніше Мікеланджело напише, що ідеальний образ міститься у самому мармурі, а задача скульптора – виявити його прибравши усе зайве.


Слайд #5
Оплакування Христа
„П’єта” належить до найбільш закінчених творів митця
Це скульптурна композиція „Оплакування Христа” („П’єта”), що була створена для собору святого Петра, в період з 1494-1501 роки. Мікеланджело звернувся до чисто християнських мотивів, зобразивши мертвого Христа , який лежить на руках у Богоматері.


Слайд #6
Дави́д — шедевр епохи Відродження, мармурова скульптура Мікеланджело, створена протягом 1501 — 1504 рр. Статуя зображає біблійного персонажа Давида перед вирішальним двобоєм із филистимлянином Голіафом. Молодий пастух, майбутній цар Ізраїлю, зосереджено дивиться на свого невидимого супротивника, готуючись до битви. Скульптуру було встановлено 8 вересня 1504 році на площі Синьйорії у Флоренції[а], й з того часу скульптура трактувалася як символ Флорентійської республіки, а згодом — цілої епохи Ренесансу.


Слайд #7
«Мойсе́й» — мармурова скульптура біблійного пророка Мойсея, створена Мікеланджело протягом 1513 — 1515[а] рр. Первинно «Мойсей» задумувався як елемент гробниці папи Юлія ІІ, однак, зі зменшенням кількості статуй у комплексі усипальниці, він став центром композиції.


Слайд #8
Капела Медичі — меморіальна каплиця, цілком створена за задумом Мікеланджело Буонарроті в місті Флоренція.


Слайд #9
В 1508 році папа Юлій ІІ дає Мікеланджело нове замовлення – розписати стелю Сікстинської Капелли у Ватикані. Розміри майбутнього розпису складали близько 600 квадратних метрів


Слайд #10
Створення Адама


Слайд #11
Створення Єви


Слайд #12
Вигнання з раю


Слайд #13
Купол собору Святого Петра в Римі
В1546 році він був призначений головним архітектором цього собору. І хоча будівництво було розпочате задовго до цього і закінчене після його смерті, та собор має прекрасний купол, що був створений за проектом Мікеланджело.


Слайд #14

Помер Мікеланджело Буонаротті 18 лютого 1564 року . Його тіло таємно вивезли з Риму і похоронили на батьківщині.


Слайд #15

Дякую за увагу)