Презентація "Які блага необхідні людині"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Які блага необхідні людині"
Слайд #1
Які блага необхідні людині?
Підготувала
учениця 11-А класу
Джура Аліна


Слайд #2
Блага – все, що цінується людьми як засіб задоволення своїх потреб.


Слайд #3
Відчувши спрагу, ти п'єш чай, каву, воду. Замерзши, ти одягаєш теплий одяг. Частину необхідних для життя благ людина бере від природи. Це й повітря і сонячне проміння, джерела води та водойми, лісові ягоди і горіхи, гриби і риба, квіти і лікарські рослини. Усе це - безкоштовні блага.


Слайд #4
Проте, людині потрібно значно більше благ, ніж приносить природа. Тому люди навчилися добувати і створювати необхідні собі блага. Отже, ті блага, які людина спеціально створює, виробляє для задоволення власних потреб, називають економічними.


Слайд #5
Подивившись на речі, якими ми користуємось у житті, можна погодитись, що вони зроблені різними заводами і фабриками задля задоволення наших потреб. Це - економічні блага, необхідні нам у житті. Прикладами економічних благ можуть бути хліб, автомобіль, телевізор, лижі, авторучка, велосипед.


Слайд #6
Створення економічних благ здійснюється усвідомлено, тобто відповідно попередньому задуму чи плану. Процес створення людиною благ відрізняється від інстинктивних дій бджіл, які створюють осередки з воску, чи бобрів, дії людини спрямовані до заздалегідь поставленої мети.


Слайд #7
Нині людство виробляє мільйони економічних благ, й вони, як і безкоштовні блага, призначаються для задоволення потреб людини.


Слайд #8
Економічні блага, якими сповна користуються люди, дуже різні. Ними можна користуватися чимало років (меблі, холодильник, автомобіль). Такі економічні блага називають довготривалими, тобто речами тривалого користування.


Слайд #9
Інші економічні блага людина застосовує лише одне раз. Це нетривалі економічні блага (наприклад, хліб, цукор, шинка, морозиво). Відомий персонаж мультфільму Вінні-Пух - стверджував, що мед - це така річ, що ось він є, і відразу ж його немає.


Слайд #10
Отже, щоб жити, людина має задовольняти свої потреби різноманітними благами. Частина необхідних благ людина бере від природи,  а велику частину їх вона виробляє свідомо.


Слайд #11
Кінець!